Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ALFAS, SAYAS ve USAK’tan Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören ALFAS temettü açıklamasını, SAYAS hasılat beklentisini, USAK ise kapasite artışını paylaştı.
ALFAS, SAYAS ve USAK’tan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret (ALFAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, geçen yılın kar payından brüt 4 TL, net 3,6 TL temettü verilmesi kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını duyurdu. Ödemeler 3 Mayıs tarihinde yapılacak.

2022’de 542 milyon TL net kar açıklayan ALFAS, günlük yüzde 5,3 düşüşle 333,7 TL’ye geriledi.

Say Yenilenebilir Enerji

Borsa İstanbul’da SAYAS koduyla işlem gören Say Yenilenebilir Enerji, Ateş Çelik ile 2018’de yapılan mutabakat çerçevesinde rüzgar türbinleri ve türbin kulelerinin belirli aksamlarını tedarik ettiğini hatırlattı. Bu çerçevede 2022 yılının ikinci çeyreği itibarıyla Ateş Wind Power’dan hasılat beklentilerinin her çeyrekte paylaşıldığı ifade edildi.

2023 yılının ikinci çeyreğinde Ateş Wind Power’a rüzgar türbin kulesi aksamları ile ticari mal satışlarından ortalama 3,1 milyon euro hasılat beklendiği belirtildi.

SAYAS, günlük yüzde 2,3 artışla 28 TL’ye yükseldi.

Şimdi Kayıt Olun

Uşak Seramik

Uşak Seramik (USAK), modernizasyon yatırımları kapsamında 3 adet seramik pişirme fırınından 1 tanesinin modernizasyonlarının tamamlanarak bugün itibarı ile devreye alındığını duyurdu.

Modernizasyonu tamamlanarak üretime başlayan fırının günlük üretim kapasitelerinde yüzde 15 artış ile metrekare başı Doğalgaz tüketiminde yüzde 15 tasarruf sağlanacak maliyet ve verimlilik avantajı sağlandığı ifade edildi.

USAK, günlük yüzde 1,3 yükselişle 4 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın