Yatırım yapmaya başla!

Alfa’nın Yeni Tonale SUV’u Konseptinden Fazlaca İz Taşıyacak!

Alfa Romeo'nun yeni kompakt SUV modeli Tonale hakkında bazı detaylardan söz edildi.
Alfa’nın Yeni Tonale SUV’u Konseptinden Fazlaca İz Taşıyacak!

Alfa Romeo, Stelvio ile yakaladığı başarıları farklı arazi seçeneklerine aktarmaya hazırlanıyor. Yüksek sürüş araç modellerinin adeta patlama yapmasıyla platformlardaki üretim şekilleri dönüştürülmeye başlandı. Modüler mimarilerin en çok çıkardığı SUV’lar, markalara artık ikişerli şekilde katılmaya başladı.

Alfa Romeo, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’na getirdiği kompakt Tonale‘si hakkında bazı detaylar ortaya çıkmaya başladı. Fuarda gördüğümüz araç bir konsepti ve şekil itibariyle bu anlaşılabiliyordu. Carbuzz‘un haberine göre Tonale’nin üretim hali ile konsept arasında sağlam benzerlikler olacağı söylendi.

Genelde şirketlerin fikir ve merak amaçlı çıkardıkları konseptler, üretim modellerini göstermez.

Tonale öncesinde Alfa’nın Castello adında 7 kişilik SUV projesi vardı ve sanırız ona sonradan sahne aldıracak. İtalyan marka aracı adına yapılan bazı dijital tasarımların konsepte çok yakın olduğunu gördük.

Tasarımcılar aracın vücut hatlarını bırakıp, parçalar üzerinde düzeltmelere gitmiş. Aydınlatma grubuna göre ultra slim halde gelen farlar, üretim şeklinde genişletilmiş. Tonale çıktığında muhtemelen Stelvio’nun makyajlanmış hali gibi gözükecek. Yeni Alfa Romeo SUV’u sanıyoruz ki markanın diğer üyeleri için bir şekil kılavuzu olacak.

Düzgünleşen aydınlatmalar sonrasında ikonik marka ızgarasının boyutlarıyla oynanmayabilir. Son zamanlarda Audi, BMW gibi markalar son derece o alanı geniş bırakmışlardı. Tonale’nin burun kısmı, Stelvio’da olduğu gibi geriye doğru kavisli durabilir.

Tampona dikkatli baktığımızda sadece alt ızgara kısımlarının hafif şekil değişikliği ve ekstra karbon parçanın eklenmesi. Genel olarak bakıldığında ise ön görünüm 33 Stradale ve Brera gibi modellerin modern yüzleri gibi.

Tonale’nin motorları hakkında bir bilgi sunulmasa da grup üyelerinden Jeep’in motorlarını alması olası gözüküyor.

Karoser büyüklüğü ve sınıfına göre yakın olarak Renegade ünitelerinin koyulacağını düşünmekteyiz. Jeep motor portföyüne baktığımızda; 1.0L tT-GDI 120 ps, 1.3T GDI 180 ps, 1.6 Multijet 120 ps, 2.0 Multijet 140 ps ve 2.4 benzinli Multiair2 TigerShark 182 ps’lik motorlar Alfa Tonale’ye geçirebilir.

İç mekanda, konseptinde de yapılan ilk vurgulardan Alacantra malzeme seçeneği, deri kaplama malzemeler, 10 inçlik orta dokunmatik ekran ve 12 inç genişliğinde dijital gösterme kümesi. Tonale’nin çıkışı hakkında net bir söylem olmasa da 2020 yılının son çeyreğinde Avrupa pazarına gideceği. ABD pazarına da gönderimi 2021 yılını bulabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum