Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alfa Solar Enerji’nin Bedelsiz Sermaye Artırımı Yarın Başlıyor

Alfa Solar Enerji, SPK’nın yüzde 700 bedelsiz sermaye artırımını onayladıktan sonra bölünme işleminin 29 Ağustos’ta başlayacağını duyurdu.
Alfa Solar Enerji’nin Bedelsiz Sermaye Artırımı Yarın Başlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), geçen hafta yayımladığı bültende Alfa Solar Enerji’nin yüzde 700 bedelsiz sermaye artırımına onay verdi. Konuya dair detaylar şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaşılırken bu sabah yeni bir bildirim geldi.

Yapılan açıklamada “Şirketimiz sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 368.000.000 TL’ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 322.000.000 TL’lik itibari değerdeki paylara ilişkin İhraç Belgesinin onaylanması ve Esas Sözleşmenin “Sermaye” başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesine ilişkin olarak uygun görüş alınması amacıyla 09.06.2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na yapmış olduğumuz başvuruya, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 24.08.2023 tarih ve 2023/50 sayılı bülteninde gerekli iznin verildiği açıklanmıştır.“ ifadesine yer verildi.

Bedelsiz pay alma hakkı kullanım başlangıç tarihi ise 29.08.2023 olarak belirlendi.

Buna göre portföyünde 100 lot Alfa Solar Enerji (ALFAS) hissesi bulunan birinin, bölünme sonrasında 800 lotu olacak.

ALFAS hisseleri yüzde 10 artışla 956,2 liradan işlem görüyor. Bu fiyat üzerinden hesaplandığında, bölünme sonrasında 119,52 liraya düşecek. Bu arada ALFAS hisseleri haftalık bazda yüzde 20, aylık yüzde 24 oranında değer kazandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu