Yatırım yapmaya başla!

Teknoloji Karşıtı Ebeveynler Arasına Reddit Kurucularından Ohanian ile Serena Williams da Girdi!

Silikon Vadisi’nin ünlü girişimcilerinden Alexis Ohanian, küçük kızının teknolojiden uzak büyümesini istediğini söyledi. Eşi Serena Williams’ın da aynı kararda olduğunu belirten ünlünün açıklamaları;
Teknoloji Karşıtı Ebeveynler Arasına Reddit Kurucularından Ohanian ile Serena Williams da Girdi!

Ünlü tenis yıldızı Serena Williams ile milyon dolarlık bir düğün ile evlenen Alexis Ohanian, küçük kızını nasıl yetiştirmek istediğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Çiftin Eylül ayında dünyaya gelen kızları Alexis Olympia Ohanian Jr.’nin teknolojiden uzak bir şekilde büyümesini istediğini belirten Ohanian, eşinin de aynı kararda olduğunu dile getirdi. Ve söz konusu açıklamalar; çocuklarını teknolojiden uzak tutmaya çalışan ünlü ebeveynler arasına bir yenisinin daha eklendiğini gösterdi.

Sahip olduğu serveti Silikon Vadisi’nde elde eden Alexis Ohanian, küçük kızının teknolojiye bağımlı olmasını istemediğini söyledi.

Alexis Ohanian Kızının Teknolojiye Bağımlı Olmasını İstiyor Pazartesi günü CNBC’ye konuşan Reddit’in ortak kurucusu, “çocukların teknolojik cihazlara ne kadar hızlı alıştığını görüyorsunuz, ama bunu görmek inanılmaz olduğu kadar korkutucu da” diyen Ohanian, çocuğunun teknoloji kullanımı konusunda bariz kısıtlamaları olacağını belirtti.

Henüz 7 aylık olan bebeğinin teknolojiye bağımlı olmasını istemediğini vurgulayan iş insanı; “Serena da ben de onun sıkılmasını istiyoruz” dedi.

Serena Williams Alexis Ohanian Çocukları Teknolojiden Uzak BüyüyecekÇünkü Alexis Ohanian, ekran süresini kısıtlamanın çocuklarda daha iyi bir psikolojik ve sosyal gelişim sağladığına inanıyor. Kaldı ki bu düşünceyi savunan ünlü isimlere baktığımızda, teknoloji kısıtlamalarının giderek yaygınlaştığını rahatlıkla görüyoruz. Hatta çocuklarını teknolojiden uzak yetiştirmek isteyenlerin çoğunun, yine teknoloji dünyasından olmaları da epey ilgi çekici.

Örneğin; Bill Gates çocukları 14 yaşına gelen telefon kullanmalarını yasaklamış ve onların teknolojiden olabildiğince uzak büyümeleri için çalışmıştır.

Bill Gates Çocuklarını Teknolojiden Uzak Yetiştirenler ArasındaAyrıca Steve Jobs’un da 2012 yılında verdiği bir röportajda çocuklarının yeni çıkan iPad’i kullanmasını yasakladığını duymuştuk. Sonuçta; yapılan araştırmalar ve teknoloji karşıtı hareketler de çocuklara sınırlama getirilmesi gerektiğini gözler önüne seriyor.

Teknolojik cihazların çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri saymakla bitmeyecek bir haldeyken ebeveynlerin de giderek bilinçlendiğini ve çocuklarını daha doğru yetiştirebilmek için harekete geçtiklerini biliyoruz.

Bu noktada geçtiğimiz aylarda Apple’a çocukları telefon bağımlılığından kurtarın uyarısı yapıldığını ve haberin yankı uyandırdığını biliyoruz.

Çocukların Teknoloji Kullanımı Konusunda Hareketler ArtıyorAyrıca Apple’ın ilk savunucularından olan, Google, Facebook, Microsoft gibi şirketlerin yöneticilerinden olan Ellen Leanse de teknoloji konusunda endişelerini dile getirmiş, yalnızca çocukların değil yetişkinlerin de teknoloji kullanımını kısıtlamaları gerektiğini açıklamıştı. Kısacası; yaşanan gelişmeler gösteriyor ki teknoloji karşıtı hareketler giderek büyüyor ve zararları giderek daha açık bir hal alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum