Yatırım yapmaya başla!

Tesla’nın Tahtına Göz Diken Bir Otomobil Markası Daha Geliyor: “Alcraft GT”

Dünya otomotiv piyasasına Amerika'dan bir marka daha doğuyor. Alcraft Motors olarak lanse edilen şirket, ilk üretimini yapacağı GT modelini gösterdi. İşte detaylar...
Tesla’nın Tahtına Göz Diken Bir Otomobil Markası Daha Geliyor: “Alcraft GT”

Dünyada elektrikli araç krallığı Nicola Tesla‘nın adı ve soyadıyla kurulan şirketler şu an için hakimiyetlerini sürdürüyor. Söz konusu gelişim yeni nesil bir teknoloji olunca bu alanda tabiri caizse “zıplama” yapmak isteyen bir çok firma oluyor ve olacaktır. Baktığımızda hibrid dünyasını Toyota ele geçirirken, tamamı elektrikli araçları ise Tesla üstlenmiş durumda. Ve söylediğimiz firmalar gün geçtikçe araçlarını daha da geliştirerek rakipsizliklerini garantilemek istiyor.

Ancak, geçmişi olmayan ve oldukça yeni olan markalar da elektrikli araçlarda yapabileceklerini sergiliyorlar. Mesela 1000 hp’lik güce sahip Lucid Air EV! Lucid gibi Amerikan bir şirket olan Alcraft, 2014 yılında açılışı yapılarak günümüze kadar toparlanma süreçleriyle gelmiştir. Marka altındaki ilk model sunumu ise Alcraft GT adıyla yapıldı. Şu an için kod adı “GT” olarak düşünülmüş. Son derece kompakt bir yapı üzerine inşası olacak GT’nin, menzil ve güç rakamları gerçek bir Tesla düşmanı olduğunu gösteriyor.

Daha önce ağırlıklı batarya üretimi yapan firma, şu anda otomotiv sektörüyle ön plana çıkmak istiyor. GT’nin karoser yapısı da ne denli hırslı olduğunu bizlere vurguluyor.

Eğer bu aracın marka ismini görmemiş olsaydım büyük ihtimal “Lucid model çıkartmış” şeklinde sizlerle paylaşım yapardım.

Ön kısmın düzeneği, Ledli lazer farlardan oluşturulmuş. Dediğimiz gibi kaput ortasına alttan ışıklı bir Lucid yazısıyla GT her an Lucid X bir modeline dönüştürülebilir.

GT’nin esrarengiz ve kendine çeken duruşu, vücut maddesi ve ek parçaların temeli olan karbon fiber ile sportif duruyor.

Alcraft GT’nin her ne kadar 4 kapılı Gran Coupe duruşunda olsa da şimdilik tek kapılı olarak düşünebiliriz.

Profiline verilen alçak duruş pozisyonu, derin çamurluklara verilen 20″ jantlarla resmen kafa karıştırıcı.

Ön camdan başlatılan ve tavandan devam edilen dar profili, D stündan itibaren sivrileştirilmeye gidilmiş. Bagajın sivri duruşunu sizde Jaguar F-Type Sport‘a benzettiniz mi?

Alcraft GT’nin tavan yapısı %85’i cam olacak şekilde imal edilmiş.

Arka kısma gelindiğinde dar cam formu ve tavandan uzayan, rüzgarlık vazifesi gören parça dikkat çekiyor.

Alcraft GT’nin çamurluk vazifeside gören tamponu karbon difüzör ile birleştirilmiş.

İç kısmına geçtiğimizde ön oturma pozisyonları gerçeği yansıtırken, arka kısımlara doğru konsept dokunuşlar hakim oluyor.

GT’nin orta konsolunda Tesla tarzı dik konumlandırılan tablet ekranı görüyoruz. İç tasarım sade ve işlevsel yapılmış.

Diğer özellikleri hakkında konuşacak olursak; AWD çekiş altyapısına sahip Alcraft GT, 600 hp güç ve 1.139 nm tork üreten elektrikli bir motora sahip. Verilen değerler heyecanlanmak için gayet yeterli! Şirketin aynı zamanda batarya üretimi de yapması, araç modeli için geliştirilen pillerden en verimli sonuçlar almasını sağlamış. Buna göre Alcraft GT 483 km menzile sahip.

Şu anda şirket yatırımlarını büyültmek ve seri üretim sürecini hızlandırmak amacıyla çok noktalı bağışları kabul ediyor. Şirket için yatırım yapanlara ise teşekkür maksatlı Silverstone pistinde GT’nin ilk prototipini kullanma, Cyclotricity‘nin ürettiği elektrikli bisiklet ve Matthew Humphries Desing tarafından özel olarak üretilen şık bir kol saati ayrılacalıklarından yararlanabiliyorsunuz. Beklenen destek geldiği surette 2019 yılında Alcraft, GT modelini seri üretime almayı düşünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum