Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alarko Temettü Kararını Açıkladı! PEGYO Sözleşmesini Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören Alarko Holding yatırımcılarının beklediği temettü kararını, PEGYO ise sözleşmesini açıkladı. İşte detaylar;
Alarko Temettü Kararını Açıkladı! PEGYO Sözleşmesini Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Alarko Holding (ALARK), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtımına yönelik kararını açıklayarak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, 2022 yılı karından pay başına brüt 0,3 TL, net 0,29 TL nakit temettü ödenmesine karar verildiğini duyurdu.

2022 yılında 11,4 milyar TL kar açıklayan şirket temettü ödemelerini 31 Mayıs tarihinde yapacak. ALARK, günlük yüzde 2,8 düşüşle 62 TL’ye geriledi. Şirketin hisselerinde haftalık yüzde 4,2, aylık ise 8,4 oranında değer kaybı görüldü.

Pera Gayrimenkul

Borsa İstanbul’da PEGYO koduyla işlem gören Pera Gayrimenkul, AVM renovasyon sözleşmesi ile ilgili açıklama yaptı.

Şirket, DAB Mühendislik Hizmetleri Mimarlık İnşaat Taah. San. ve Tic. Ltd. ile şirketin portföyünde bulunan Sümerpark AVM’nin renovasyonu için 26.04.2023 tarihinde 44.810.564 TL tutarında sözleşme imzaladığını belirtti.

İşlemin 6 ay içinde tamamlanacağı hedeflendiği, bu yatırımın şirketin faaliyet karı ve net karı üzerinde olumlu etki göstermesinin beklendiği vurgulandı.

PEGYO, günlük yüzde 1,4 artış göstererek kapanışını 7,1 TL’den gerçekleştirdi. Şirketin hisseleri haftalık yüzde 2, aylık yüzde 1,4, yıllık ise yüzde 386 oranında prim yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu