Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Alarko Holding Hisselerinin Aylık Kaybı %6’ya Dayanırken, Toparlanma Çabası Sürüyor

Alarko Holding hisseleri %1 primli işlem görerek, aylık %6’ya yaklaşan kaybını azaltmaya çalışıyor.
Alarko Holding Hisselerinin Aylık Kaybı %6’ya Dayanırken, Toparlanma Çabası Sürüyor

Türkiye pay piyasaları Perşembe günü çoğunlukla kazanım tarafında hareket ediyor. BIST 100 endeksi günün ikinci yarısında %1,63 artışla 1394 puandan işlem görürken, sektör endekslerinin hepsi pozitif bölgede hareket ediyor.

Yatırımcısına kazandıran şirketlerden olan Alarko Holding’de, hisseler %1’e yakın yükseldi.
Alarko Holding Hisseleri %1 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Saat 14.17 itibarıyla %0,98 artıda, 8,24 liradan işlem gören ALARK kodlu hisseler, ilk yarıda 8,18 – 8,27 arasında hareket etti. Seans açılışını 8,21’den yapan hisseler, son kapanışta 8,17’yi kaydetmişti.

Alarko Holding hisseleri bugünkü işlemlerde alıcılı bir seyir izliyor. Fakat hem haftalık hem de aylık bazda düşüş gösterdi. Haftalık dönemde %4,52 oranında değer kaybeden hisseler 8,15 ile en düşük, 8,71 ile en yüksek seviyeyi gördü.

Dün kaydedilen 8,15 aynı zamanda son bir ayın en düşüğünü temsil ediyor. Şirket hisseleri aylık dönemde yatırımcısına %5,83 oranında kaybettirdi. Yıllık bazda 5,69 – 12,66 fiyatlarını görerek, değerini %41 oranında artırdı.

Dün yapılan açıklamada, Güneş Enerjisi Santralı’na sahip bir şirketin hisselerinin devralınmasında anlaşma sağlanamadığı bildirildi.

Şirketin bağlı ortaklığı  Altek Alarko Elektrik Santralları Tesis İşletme ve Ticaret A.Ş.’nin, 16 MWe/24.1 MWp lisanslı bir Güneş Enerjisi Santralı’na sahip özel amaçlı şirketin hisselerinin % 100’ünü devralmak üzere hisse sahipleriyle münhasıran bir ön anlaşma imzaladığı fakat incelemeler sonrasında mutabakat sağlanamadığı söylendi.

Analistler bu gelişmenin hisse performansı üzerinde olumlu veya olumsuz etki yaratmayacağını belirtti. Alarko Holding hisselerinin aşağı yönde hareket etmesi halinde birinci destek 8,1366, ikinci destek 8,1833 olarak belirtildi. 8,2733 – 8,3166 ise direnç fiyatları olarak işaret ediliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum