Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alarko Carrier Temettü Kararını Tescillerken, Hisseleri %5’e Yakın Geriliyor

Alarko Carrier olağan genel kurul toplantısında alınan kararların tescilini yayımlarken, hisselerinde sert düşüş yaşanıyor.
Alarko Carrier Temettü Kararını Tescillerken, Hisseleri %5’e Yakın Geriliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Alarko Carrier) 2020 yılına ilişkin genel kurul toplantısını 19 Mart gününde gerçekleştirdi. Şirket toplantıda alınan genel kurul kararlarının tescili için Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirimde bulundu.

Alarko 19 Mart gününde toplantının ardından 24.840.000 TL (brüt) temettü dağıtılacağını duyurmuştu. Kâr payının 2 eşit taksitte ödeneceğini belirten şirket, ilk taksitin 15 Haziran itibarıyla dağıtılacağını söylemişti. 2. taksitin ise 15 Kasım itibarıyla dağıtılmaya başlanacağını belirtmişti.

Bugün kararın tescili için KAP’a bildirimde bulunan Alarko Carrier’ın (ALCAR) hisseleri %5’e yakın değer kaybıyla işlem görüyor.
Alarko Carrier Hisseleri %3,26 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ALCAR kodlu hisseler, geçen haftayı 362,5 liradan tamamladıktan sonra bu haftaya 361,5 liradan açıldı. Açılış dakikalarında 365 lirayı gören hisseler, buradan düşüşe geçti. TSİ 11:20 sularında 347,2 liraya kadar geriledikten sonra daha sakin bir düşüş kaydetmeye başladı.

Alarko Carrier hisseleri TSİ 14:40 sularında %3,26 düşüşle 350,70 liradan alıcı buluyor. Hisseler gün içerisinde %5 civarında değer kaybettikten sonra günlük fiyat performansı %4,82 oranında aşağı yönü göstermeye başladı. Hisseler haftalık bazda da %6,42 oranında düşüşe işaret ediyor.

ALCAR hisseleri, yıllık %839,28 oranında yükselişe işaret ederken, 337 ve 330 lira seviyeleri düşüşün devam etmesi durumunda gündeme gelecek. Yukarı yöne geçiş yaptığında ise 358,63 – 372,26 lira takip edilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu