Paylaşım

Al Pacino Başrollü Biyografi Filmi Paterno’nun İlk Fragmanı!

 

Sinemanın usta oyuncusunun başrol oynadığı biyografi filmi Paterno’nun ilk tanıtım videosu yayınlandı. Ve ilkbaharda HBO ekranlarında gösterilecek olan Paterno, yalnızca kadrosu ile değil konusuyla da merak uyandırdı.

Başrolünde Al Pacino’nun bulunmasıyla yeteri kadar dikkat çekici olan film, konusuyla da en iyi biyografi filmleri arasına girmeye aday görünüyor. Zira efsanevi aktör Paterno’da ABD’nin efsane futbol koçu Joe Paterno’ya hayat veriyor.

Bilmeyenler için filmde, Paterno’nun karıştığı taciz skandalıyla bir anda nasıl dibe vurduğunun anlatıldığını belirtelim. Daha açık söylemek gerekirse, ABD’nin sevilen koçunun aniden herkesin ayıpladığı bir isim haline gelmesi ve saygınlığının yerle bir olması konu alınıyor.

Aslında olay ABD’nin en ünlü kurumlarından Penn State Üniversitesi’ndeki skandalla patlak vermişti. 46 yıl boyunca üniversitede koçluk yapan Joe Paterno’nun yardımcısının okulda yaptığı tacizlere göz yumduğu iddia edilmiş ve Paterno görevinden alınmıştı. Anlayacağınız; filmin hikayesiyle dikkat çekmesi gayet olağan.

Öte yandan; oyuncular arasında Al Pacino’nun yanı sıra Annie Parisse, Riley Keough, Kathy Baker, Larry Mitchell ve Greg Grunberg gibi isimler yer alıyor. Unutulmaz dram filmleri arasındaki Yağmur Adam ile hafızalara kazınan Oscar ödüllü Barry Levinson’un yönettiği Paterno’nun senaristliğini ise David McKenna, Debora Cahn ve John C. Richards üstleniyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur