Yatırım yapmaya başla!

Aksyonov Nikita’dan Ferrari P80/C’ye Spider Fikri!

Araçların en iyi şekil değiştiricisi Askyonov Nikita yine bizlerle. Bu sefer Ferrari'nin dünyada tek olacak P80/C'si hiç bir zaman olamayacak Spider'a dönüştürmüş.
Aksyonov Nikita’dan Ferrari P80/C’ye Spider Fikri!

Evrenin süper spor kategorisinin pürüzsüz son örneğini Ferrari bizlere P80/C ile göstermişti. Spor araç, 2015 yılından beri gelişim sürecindeydi ve markanın en uzun stil ve mühendislik araştırmasını yaptığı modeli oldu. Düşünüldüğünde bir seferlik “one-off” araç için çok uzun bir süre. P80/C, “Performans parametrelerinin titiz analizi ve titiz aerodinamik testlerin yanı sıra, geçmişte bir kereye mahsus arabalarıyla Ferrari tarafından alınanlardan farklı bir yaklaşıma sahip” denilmişti.

Yine agresif  3.9L V8’in yerleştirildiği tek seferlik araç, Lamborghini tarihinde ilk olan SC18‘e karşı bir atak olduğu da düşünüldü. Araç tasarımlarının parmakla gösterilen isimlerinden olan Rus Aksyonov Nikita da tek seferlik aracın bir ikincisini çizimlerine almış. Ve durum Spider ile farklı bir boyuta getirilmiş.

Yapımı 4 yıl kadar süren P80/C, ikonik eski Ferrari modellerinden ilham alınmış.

Nasıl ki Bugatti hayranı bir kişi La Vioture Niore‘yi Fransız markasından istedi, P80/C’de aynı şekilde meraklı bir alıcı tarafından sipariş edildi. Projenin olmasını sağlayan kişi 330 P3/P4 ve Dini 206 S‘nin modern bir yorumunu yaptırmak istemiş. Zaten kişinin söylenmese de para olarak nasıl bir ödeme yaptığını az çok düşünebiliyorsunuz.

Yapılan sözleşmeler gereği Ferrari bu aracın ikincisini hiç bir şekilde yapamayacak. Alıcı gerçekten “ağır Ferrari” müşterisiymiş. P80/C, daha uzun dingil mesafesine sahip 488 GT3 ile aynı platformda üretilmiş. Özel güncellemelerle özel sipariş modeli, karbon detay ve derin kaput tasarımıyla direkt yarış araçlarına benzetilmiş. Coupe formlu dev kanatlı İtalyan’ı Nikita hayalindeki dile çok net dönüştürmüş.

Nikita çiziminin orijinalden tek farkı, one-off modelin üstsüz olması.

488’in alt yapısının tamamen karbon yapıldığı bir düzeneğe bakıyoruz. Çamurlukların verdiği izlenimin ardından, ön lip şekil malzemesinin alt marşpiyelden devam ederek akıl dışı difüzöre bağlanış haline bakıyoruz.

Ferrari bu izi takip ederken, Aksyonov’da geçiş sırasında modelin üst kısmını görüntülerden silmiş. Olmuş mu? Bize göre inanılmaz olmuş! P80/C korkutucu bir görünüm altında, kimseyi kendiyle yarıştırmayacak kadar etrafına tehdit savuran gövdeye sahip.

Motor tahminleri arasında 3.9L V8, herhangi bir engel olmadığı için yüksek beygirlere çıkarılmış olabilir. Veya yarış gibi bir organizasyona gerek duyulmayacağından 600 beygir olduğu da söyleniyor. Bizim düşüncemiz 90 derece yerleştirilen motorun 488 GT3’deki gibi olacağı ve 700 beygirden fazlasının verildiğini düşünüyoruz.

Zira tek seferlik spor otomobilin dışı kadar iç dünyasında da farklı olması gerekli. O yüzden ünite yazılımları ve takviye güç sağlayacak performans parçalarıyla imal edilmiş olması daha mümkün gözüküyor. P80/C’yi Spider’a dönüştüren Aksyonov Nikita’nın dijital çizimini nasıl buldunuz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum