Yatırım yapmaya başla!

Tasarımcı Aksyonov Nikita Üretimi Duran Mercedes “R Serisi”ni Yeniden Yorumladı!

Mercedes'in görünen en lüks MPV ve üretimi biten R Serisi'nin, Rus bir tasarımcı tarafından bağımsız yeniden yorumlanması dikkatimizi çekti...
Tasarımcı Aksyonov Nikita Üretimi Duran Mercedes “R Serisi”ni Yeniden Yorumladı!

Daimler – Chrysler’ın start verdiği belki de MPV sınıfının gördüğü en güçlü R Serisi, Rus tasarımcı tarafından yeniden yorumlandı. İlk 2005 New York Otomobil Fuarı‘nda gösterime giren R Serisi, uluslar arası dağıtımına 2007 yılında başladı. Wagon araç tipiyle de değerlendirebileceğiniz R, 2015 yılında planlardan çıkarılmış olsa da kısım kısım bazı ülkelere geçtiğimiz seneye kadar gönderildi.

Yine de genel anlamda gözden çıkarılan bir model olduğunu söyleyebiliriz. Çıkış amacına baktığımız zaman, wagon araç yapısını da içine alarak aile yapısında olup, daha geniş hacimleri sunabilecek spor bir araba performansının enjekte edildiği bir model çıkarmaktı. Yine burda yan kuruluş AMG devreye girmiş ve R63 gibi 4.3 saniyede kalkış yapabilen bir MPV meydana getirmişti.

Rus tasarımcı sanırım bu serinin bitmemesi gerektiğine inananlardan.

Kaleme aldığı çizimlere baktığımız zaman, son nesil Mercedes temasının eksiksiz uygulandığını görüyoruz. Led farlarına dikkat edersek yeni nesil Mercedes CLS‘nin bakışları altında çizimleri tamamlanmış. Ayrıca ızgara kısmı da GLS SUV benzeri geniş tutulup, büyük yıldız logosu koyulmuş.

Belki Mercedes’in dikkati çekerse ileriki yıllar için bu çizimler bir kıpırdanmaya sebeb olabilir.

Kırmızı ve siyah jantla tasarlanan R’ın, profilden kupa kısmının eski yapısında korunduğu dikkatimizi çekti. Oval gelen tavanı, camlarında aynı şekilde olmasını sağlamış.

Yeni tasarım R Serisinin arka kısmın da GLE ile yine CLS’nin arası arka farlarını görüyoruz.

Gayet düzgün duran arka kısım bagaj kapağı ile düz duran bir cam ve uzaktan da belli olacak şekilde koyulan Mercedes amblemine yer verilmiş. Püf noktalara iyi çalışan Rus tasarımcı, krom uygulamaları fazla abartmadan yerinde kullanmış.

R Serisi bence, S Serileri kadar business class statüsünde makam aracı olacak kadar dolu ve lüks bir model. Şimdi yaptığım yorum üretimi biten model için. Eğer ki birilerinin dikkatini çeker ve proje masaya tekrar yatırılırsa, bu sefer R500’ler ve R63’ler inanılmaz bir MPV‘ye dönüştürülecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum