Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aksu Enerji Leasing Ödemelerini Açıklarken Hisseleri Zirvede Geziniyor

Aksu Enerji, sermaye artırımıyla sağlanan kaynağı vadesi gelen leasing ödemelerinde kullanacağını belirtti. Şirket hisseleri ise bu sabah tavan fiyatı gördü.
Aksu Enerji Leasing Ödemelerini Açıklarken Hisseleri Zirvede Geziniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş. sermaye artırımından elde edilecek fonun hangi alanlarda kullanılacağını açıkladı. Şirket daha önce 50.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içinde, sermayesini 16.500.00 TL’den 33.000.000 TL’ye çıkarmak için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurmuş ve gereken onayı almıştı.

Açıklamada sermaye artırımından elde edilecek kaynağın tamamının, şirketin banka hesabındaki TL veya döviz cinsi olarak tutulacağı ve sadece vadesi gelen leasing borçlarının ödenmesi için kullanılacağı belirtilmişti.

17.329.902,38 TL nakit girişi olduğu söylenirken, bugün yapılan kamuoyu bildiriminde söz konusu kaynağın hangi leasing ödemeleri için kullanılacağı kalem kalem açıklandı.

Denetimden Sorumlu Komite Başkanı Kayhan Giritoğlu ve üye Şinasi Olgun’un imzasıyla yayımlanan raporda, “Sermaye artırımından elde edilen fonun 01.11.2021 tarihi itibari ile 13.407.036,32 TL’lik kısmı, izahnameye uygun şekilde kullanılmış olup, kalan 3.777.331,49 TL’lik fon şirketin döviz /TL hesaplarında saklanmaktadır.” açıklamasına yer verildi.

Aksu Enerji hisseleri (AKSUE) 1 Kasım işlemlerine tarihi yüksek fiyattan başladı.
Aksu Enerji Hissesi 18,15 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler saat 10.00’da 18,30 lira ile tüm zamanların zirvesini gördü. Günün devamında yukarı yönlü hareketini fazla sürdüremedi ancak kazanç bölgesinde kalmayı başardı.

Saat 15.02’de 18,15 liradan işlem gören hisseler, bu sabah gerçekleştirdiği tavan fiyat ile yıllık kazancını %185’in üstüne taşıdı. Hisselerin aylık getirisi %51, haftalık %1,40 seviyesinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu