Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aksu Enerji Kullanılmayan Paylarını Halka Arz Edecek

Aksu Enerji bugün yaptığı KAP bildirisiyle, 30 Ocak 2024'te başlayan ve 13 Şubat 2024'te sona eren yeni pay alma hakları sürecinin tamamlandığını duyurdu.
Aksu Enerji Kullanılmayan Paylarını Halka Arz Edecek
HABER GİRİŞ

Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş. (AKSUE) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde, Yeni Pay Alma Haklarının Kullanılmasından Sonra Kalan Paylar hakkında detaylara yer verdi. Şirket, 30 Ocak 2024’te başlayan ve 13 Şubat 2024’te sona eren yeni pay alma haklarının kullanım sürecinin tamamlandığını açıkladı.

KAP bildirisinde, sürecin kullanılmayan yeni pay alma haklarına karşılık gelen paylar için (A) Grubu imtiyazlı payların nominal değerinin 32 bin 459,923 lira ve (B) Grubu imtiyazsız payların toplam nominal değerininse 234 bin 557,247 lira olarak belirlendiği kaydedildi.

Borsada AKSUE koduyla işlem gören şirket bildirisinde, toplamda 267 bin 17,17 lira tutarında olan payların kullanılmayan haklar sonucunda ortaya çıktığına işaret etti.

Kullanılmayan (B) Grubu paylarının toplam nominal değeri olan 234 bin 557,247 lira, 16 ve 19 Şubat 2024’te 2 iş günü boyunca Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa’da “Borsa’da Satış” yöntemiyle nominal değerinden düşük olmamak kaydıyla halka arz edileceği açıklandı.

Diğer bir taraftan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan sermaye artırımına ilişkin İzahname’deki kullanımdan sonra kalan (A) Grubu imtiyazlı paylar için “Borsa’da Satış” yönteminin kullanılmayacağı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu payların, SPK’nın II-5.2 sayılı Sermaye Piyasası Araçlarının Satışı Tebliği’nin 17/2 maddesi gereği nominal değerden düşük olmamak kaydıyla Borsa’da işlem gören (B) Grubu paylarının son iki işlem gününde oluşan günlük ağırlıklı ortalama fiyatlarının ağırlıklı ortalaması üzerinden diğer (A) Grubu pay sahiplerine teklif edilerek şirket merkezinde satışa sunulacağı bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.