Yatırım yapmaya başla!

AKSEN, ISGYO Yukarı SODA, BIMAS Aşağı Bakarken Haftanın Yurt İçi Gelişmeleri

19-23 Kasım haftası yurt içinde öne çıkan şirket gelişmeleri ve hisse senedi değişimleri, MSCI Türkiye ve Katılım Bankası verileri.
AKSEN, ISGYO Yukarı SODA, BIMAS Aşağı Bakarken Haftanın Yurt İçi Gelişmeleri

AKSEN Gana santrali kapasitesinin yükseltildiğini (280 MW’dan 370 MW’a) açıklamıştı. Hisse haftanın son işlem gününü %2,41’lik bir değişimle, 2,97 TL/P fiyatından kapattı.

İş Bankası, İş GYO hisse alımının tamamlandığını duyurdu. ISCTR %0.74’lük bir primlenme ile 4,08 TL/P’den fiyatlandı. ISGYO ise +%2,25 ile 0,91 TL/P’den kaydedildi.

Olumlu Görülen SODA ve BIMAS Değer Kaybetti

Teknik Noktaları Olumlu Gösteren BIMAS ve SODA Negatif KapattıSODA’yı bu hafta 20 ve 50 günlük hareketli ortalamalarının üzerinde izlemiştik. SODA haftanın son işlem gününde %0,28 oranında değer kaybederek 7,07 TL/P’de kaydedildi.

BIMAS SODA’ya paralel 50 günlük h.o. üzerinde seyrettiği için hisse senedinin teknik bakışını olumlu gözlemlemiştik. Hisse senedi haftayı %0.96 değer kaybederek 82,50 TL/P’den gerçekleştirdi.

THYAO Uçak, VAKBN Kredi Alırken AYGAZ İhraca Gidiyor!

THYAO Uçak Alıyor. VAKBN Kredi Alırken, AYGAZ İhraca Gidiyor!THYAO farklı teslim tarihleri olmak üzere 3 adet kargo uçağı alacağını duyurmuştu. Hisse hedef fiyatındaki güncellemenin ardından değer kaybetmişti. Son günlerde kaybını telafi eden THYAO haftayı %3.68’lik yukarı yönlü hareketi ve 16,89 TL/P fiyatı ile sonlandırırken; 16,45 seviyesindeki ilk direnci ve 16,65 seviyesindeki ikinci direncini kırarak pozitif bir görünüm oluşturmuştu.

VAKBN toplamda 855 milyon dolarlık bir sendikasyon kredisi aldığını bilmişti. Bankanın hisse senedi Cuma gününü %1.37 oranında değerlenme ile 3,69 TL/P olacak şekilde gözlemlendi.

AYGAZ 300 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı konusunda SPK’ya başvuru yapmıştı. Hisse endeksin yukarı yönlü furyasına katılarak Cuma gününü %2.53’lük değerlenme ile 11,73 TL/P seviyesinde kapattı.

Emlak Bankası ve MSCI Türkiye Gelişmeleri

MSCI Türkiye Yüz Güldürdü, Uzun Vade Kıymetlerde En Çok Kazananlar Arasına GirildiEmlak Bankası’nın, 2019 yılında Katılım Bankası olarak faaliyet göstereceği duyuruldu. Hafta içi açıklanan bir diğer veride 2018 yılı Ekim ayı konut satışları %19.2 oranında artış kaydetmişti. EKGYO %1.22 değer kazandı, 1,66 TL/P’den fiyatlandı.

Türk lirasındaki değerlenmeyi arkasına alan MSCI Türkiye Çarşamba günü %2.7 artış sergilemişti. Endeks en çok kazandıran gelişmekte olan borsa endeksleri arasında yer alarak dikkat çekti. 10 yıllık tahviller arasından en iyi kazanım sağlayan yatırım araçları arasında yer aldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum