Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aksa Hisselerinde Yükseliş Dördüncü Gününde Sürüyor

Aksa Enerji hisselerindeki toparlanma, haftanın ilk gününde devam ederek dördüncü seansa genişledi.
Aksa Hisselerinde Yükseliş Dördüncü Gününde Sürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresini uzattığını açıklayan Aksa Enerji hisseleri, geçen hafta başlattığı toparlanmayı dördüncü gününde sürdürüyor.

Aksa Enerji Üretim A.Ş. (AKSEN) hisselerindeki toparlanma, firmanın son bildirimini gündeme getirdi. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin uzatıldığı bildirildi.

Geçen hafta satış ağırlıklı seyreden Borsa İstanbul’la doğru orantılı düşen Aksa hisseleri, 23 Mart’ta kayıplarını geri almaya başladı.

Hisseler 12 Şubat’ta gördüğü 12,49 liralık rekordan düşük olsa da TSİ 15.30 sıralarında yüzde 2’ye yakın artıda hareket ediyor.
Aksa Enerji Hisse Yükseliş
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Haftanın ilk işlem günündeki aralığa bakıldığında 10,97 TL ile 11,26 TL yönündeki uç seviyeler görülüyor.

Yükselişin sürmesi durumunda 11,31 ve 11,43 liradaki direnç seviyeleri bulunuyor. Yön terse dönerse 11,02 ve 10,85 liraya işaret eden destekler hedeflenecek. Hisse senetlerinin değişim oranları artıyı gösteriyor.

Haftalık getirisi yüzde 8,85’e ulaşırken yıllık bazda yüzde 247’lik kayda değer kazanç sunduğu anlaşılıyor. Şirketten KAP’a yapılan kayıtlı sermaye tavanı işlemlerine ilişkin bildirimde ise mevcut tavan korunarak geçerlilik süresinin 2021-2025’e uzatıldığı kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu