Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aksa Enerji Yenilenebilir Kaynak Yatırımlarına Süratle Devam Ediyor

2030 yenilenebilir enerji hedefleri kapsamındaki son gelişmeleri duyuran Aksa Enerji’de, hisseler negatif seyrediyor.
Aksa Enerji Yenilenebilir Kaynak Yatırımlarına Süratle Devam Ediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aksa Enerji Üretim A.Ş. depolamalı rüzgar ve güneş enerjisi yatırımı hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıklama yaptı. 21 Ekim 2022 tarihli açıklamayı hatırlatan şirket, yüzde 100 bağlı ortağı Aksa Yenilenebilir Üretim A.Ş. tarafından, Müstakil Elektrik Depolama Tesisleri’ne ilişkin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yapılan önlisans başvurusuna yönelik sürecin ilerletildiğini bildirdi.

Başvuru kapsamında Mersin’de 100,08 MW, Manisa’da 82,16 MW olmak üzere toplam 182,24 MW kurulu gücünde depolamalı rüzgâr enerji santrali kurulumuna dair verilen önlisans haklarının yanında Kırşehir’de 50 MW kurulu gücünde depolamalı güneş enerji santrali ile Afyonkarahisar’da 110,76 MW kurulu gücünde depolamalı rüzgâr enerji santrali kurulumuna dair hakların da alındığı açıklandı.

Bununla birlikte toplamda 343 MW kurulu güce ulaşıldığı belirtildi. Sürdürülebilir yüksek büyüme stratejisi doğrultusunda çalışmalarına devam eden Aksa Enerji, 2030 hedefleri kapsamında yenilenebilir enerji teknolojilerine yatırımların süreceğini aktardı.

Aksa Enerji Hisselerinde Son Durum

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Aksa Enerji hisseleri (AKSEN), saat 11.35’te yüzde 0,70 ekside 28,46 liradan işlem görüyor. Önceki kapanışını 28,68 liradan yapan hisseler, 29,1’den açıldı. Günün ilk yarısında en düşük 28,34, en yüksek 29,28’i gördü.

AKSEN’de haftalık kazanç yüzde 4’ü geçerken, aylık kayıp yüzde 10 üzerinde. Yıllık bazda ise yüzde 65 prim yaptı.

GCM Yatırım Banner

BIST 100 endeksi seansın ilk dakikalarından itibaren yönünü aşağı çevirdi. Piyasalar Ata ittifakının cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın saat 17.00’de yapacağı açıklamaya kitlenmiş durumda.

Oğan, seçimin ikinci turunda Recep Tayyip Erdoğan’ı mı yoksa Kemal Kılıçdaroğlu’nu mu destekleyeceğini açıklayacak. Bu belirsizlik ise haftanın ilk işlem gününde fiyatlamalara yansımış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.