Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aksa Enerji Kumasi Yatırımı Hakkında Detay Verdi

Aksa Enerji bugün KAP üzerinden Kumasi'deki önemli yatırımı hakkında son bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Yatırıma ilişkin detaylar haberde;
Aksa Enerji Kumasi Yatırımı Hakkında Detay Verdi
HABER GİRİŞ

Aksa Enerji Üretim A.Ş. (AKSEN), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Kumasi’deki bir yatırımına ilişkin önemli gelişmeleri paylaştı.

KAP bildirisinde, şirketin bağlı kuruluşu Aksa Energy Company Ghana Limited tarafından 6 Nisan 2023’te Electricity Company of Ghana ile 350 MW kapasiteli Kumasi kombine çevrim doğal gaz santrali kurulumu ve elektrik üretimi için 20 yıl süreli bir enerji satış anlaşması imzaladığı anımsatıldı.

Söz konusu anlaşmanın doları bazında yapıldığı ve Kumasi santrali kurulumuyla elektrik üretimi ile üretilen elektriğin garantili satışına önemli bir katkı sağlayacağı belirtildi.

Aksa Energy Company Ghana Limited’in Kumasi kombine çevrimiçi doğal gaz santrali inşaatına Mart 2024’te başlamayı planladığı kaydedildi.

Paratic Piyasalar Aksa Enerji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Ayrıca şirketin, 2025’in ilk çeyreğinde ticari faaliyetlere başlamayı hedeflediğine işaret edildi. Bu doğrultuda, gerekli ekipmanın temini için Age Enerji Üretim A.Ş. ile “Makine ve Ekipman Satış Sözleşmesi” imzalandığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Borsa İstanbul’da AKSEN koduyla işlem gören şirket hissesi, yıllık bazda yüzde 18,26 yükseliş gösterdi. Hisse aylık bazda yüzde 16,3 artarken bugün TSİ 17.37 itibarıyla yüzde 2,34 düşüşle 39,22 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.