Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aksa Enerji Hisse Senedi Fiyatı 14,73 TL ile Tavan Yaptı

Analistlerin hedef fiyat beklentilerini yükselttiği Aksa Enerji hisseleri tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.
Aksa Enerji Hisse Senedi Fiyatı 14,73 TL ile Tavan Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aksa Enerji Üretim A.Ş. (AKSEN) hisse senedi değeri, Cuma günü ilk yarıda dalgalı bir performans sergiledi. Saat 12.32’de %0,62 kazançla 14,69 liradan işlem gören hisseler, güne 14,55 ile düşük seviyeden başladı.

İlk yarıda ise 14,4 – 14,73 arasında hareket etti. Ancak gün içi en yüksek seviyesi, aynı zamanda tüm zamanların en yükseği olarak kaydedildi.

Aksa Enerji hisseleri volatil davranış sergilese de 14,73 TL ile tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı.
Aksa Enerji Hisseleri Rekor Kırdı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Haftalık bazda 13,50 – 14,73 arasında fiyatlanan hisseler, %6’ya yakın prim yaptı. 4 haftalık işlemlerde yatırımcısına %15 pozitif getiri sundu. Rekor seviyenin kaydedilmesinin ardından son bir yıl içinde %170 oranında yükselmiş oldu.

Vakıf Yatırım AKSEN hisseleri için 20,69 TL hedef fiyat ve “AL” tavsiyesinde bulundu. Deniz Yatırım ise beklentilerini yükseltti.

Daha önce 15,30 TL olan 12 aylık hedef fiyatı 16,90’a çıkaran kurum analistleri, hisselerde %20 getiri potansiyeli görüyor. Söz konusu revizyonların ilk 6 aylık dönemde elde edilen operasyonel sonuçlar ve gelecek döneme dair beklentiler dikkate alınarak yapıldığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada şirketin 20 Ağustos Cuma günü yatırımcı ilişkileri ve yönetim kadrosunun katılımıyla gerçekleştirdiği analist toplantıları sonrasında, kurum olarak değerlendirmelerini gözden geçirdikleri aktarıldı.

Kur riskinin bertaraf edildiği söylenirken, “Hisse son 12 ayda relatif olarak endeksin %118 üzerinde getiri sağlamıştır. Geriye dönük 12 aylık verilere göre hisse 11,8x F/K ve 6,5x FD/FAVÖK çarpanlarıyla işlem görmektedir.” değerlendirmesine yer verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın