Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Akrapovic Egzozun Supra Üzerindeki Sarhoş Edici Seslerini Dinleyin!Akrapovic Egzozun Supra Üzerindeki Sarhoş Edici Seslerini Dinleyin!

Supra’nın son neslinin satışlarının başlaması ardından resmen modifiye firmaları bir şeyler yapmanın peşine düştüler. Öyle ki CX Racing, 2JZ motorun tadını unutamayanlara özel A90 Supra yapmıştı. En iç gıdıklayıcı seslerin mimarı Akrapovic, Supra ile birlikte yeni bir reklam filmi hazırlamış. Geliştirdiği tınısı kalın egzozlarla Supra’nın olduğundan daha güçlü hissettirmiş.

Slovenyalı egzoz üreticisi bildiğimiz gibi “araç” kavramı olan her şeyin altından kendini gösteriyor. Toyota Supra’ya hazırladığı egzozu, DYNO üzerinde duyurması ardından ıslak bir zeminde dinletiyor.

İnsan üzerinde zehir etkisi yaratan tonların sahibi, hafif titanyum yapısına sahip. Aracın atık gaz atım sistemi gümüş renkte olsa da ısındıktan sonra mor bir tona dönüyor. Akrapovic egzoz kiti, bir kontrol kumandasıyla ayarlanabiliyor.

İsterseniz sokakları inleterek gidin, evinize geldiğinizde de sesi inceltin! Supra’nın da bu işte katkısı yok değil. 3.0L hacimli motoru toplamda 335 beygirlik gücünü standart egzozunda bizlere duyurabiliyordu.

Akrapovic sonrasında durum farklı bir yere çekilerek, o derinden gelen sesler sizi hıza teşvik eden bir hal almış. Supra 335 beygir olsa da yeni egzoz sonrasında biraz daha güçlendiği söylendi. Ancak rakamlar bilinmiyor.

A90 Supra, ilk çıktığında biraz hayal kırıklığı ile karşılansa da A80’ne yakın bir insanı tutkuya dönüşeceğinden eminiz. Sonuçta ona BMW katkı yapmış olsa da teknolojilerinin hepsi Toyota’ya ait. Onun pist yollarındaki inanılmaz aerodinamik yapısını Akio Toyoda geliştirmiş ve size eğlenceli dakikaların garantisini veriyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur