Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bean ile Akıllı Yaşam Sistemine Siz de Dahil Olabilirsiniz!

Bean ile Akıllı Yaşam Sistemine Siz de Dahil Olabilirsiniz!

Her nerede olursanız olun, akıllı telefonlarınız sürekli yanı başınızda oluyor, değil mi? Peki, telefonlarınızın daima yanınızda olmasından faydalanmaya ne dersiniz? Kurucusu Fatih Yücekaya olan ve tamamı Türklerden oluşan bir ekip, sizler için tüm yaratıcılığını kullanarak Bean adında, akıllı yaşam sistemine dahil olabileceğiniz ürünün geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptı.

Öncelikle, biraz akıllı yaşam sisteminden bahsedelim. Bu sistem, kullandığınız cihazlar ile evinizdeki ampul, priz ve diğer teknolojik aletleri telefonunuzdan yönetebilmeyi sağlamaktadır. Filmlerde sürekli olarak gördüğünüz, telefon üzerinden evin kontrolünü sağlayan veya konuşarak evdeki cihazları yönetme imkanı tanıyan bu sisteme, Bean sayesinde evinizde, ofisinizde veya herhangi bir yaşam alanında rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bean ürünleri şu an için yalnızca 3 parçadan oluşmaktadır. Bunlar; akıllı ampul soketi, akıllı priz ve son olarak da akıllı merkezdir. Hepsinden kısaca bahsedecek olursak;

Bean akıllı ampul soketi: İçerisine yerleştirebileceğiniz ampulü, telefonunuza yüklemiş olduğunuz Bean uygulaması ile kontrol etmenizi sağlamaktadır. Aynı zamanda uygulamadan ışığın şiddetini de ayarlayabilirsiniz.

Bean akıllı priz:  Elektronik cihazları, ampulde olduğu gibi uygulama ile kontrol edebilmenizi sağlar. Bunun yanı sıra programlayabilme, takip etme ve tüketim miktarlarını görebilme imkanı da sunmaktadır. Prizin üstündeki USB girişini şarj aleti olarak da kullanabilirsiniz. Akım koruma özelliği sayesinde, üzerinde unuttuğunuz cihazları kullanmadığınızı algılayarak otomatik olarak kapatmaktadır. Akım koruma özelliğinin bir başka güzel yanı ise kaçak akım riskleri ve yangın ihtimali gördüğünde otomatik olarak devre dışı kalır ve telefon üzerindeki uygulamadan sizi konu hakkında bilgilendirir.

Bean akıllı merkez: Yaşam alanlarınızı dünyanın her bir noktasından anlık izleme ve kontrol etme özelliği sunmaktadır. Kişisel kayıtlarınızı oluşturarak özel bir bulutta toplamanıza olanak sağlar. Bütün olumsuzlukları sizlere bildirir ve müdahale etme şansı sağlar. Akıllı merkez ile diğer Bean ürünlerini istediğiniz zaman, istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Nasıl Çalışır?Kendinize özel modlar oluşturabilirsiniz. Örneğin; gecenin belli bir saatine geldiğinde fişte bulunan tüm cihazları kapatabilir, ışık seviyesini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Sabahları yataktan kalkmanız zor ise başucunuzda bulunan ampulü yakarak, uyanmanıza yardım etmesini sağlayabilirsiniz.

Bean, cihazların tahmini enerji tüketimini izleyerek, bunun önüne geçmenize olanak sağlar. Bir nevi cebinize para dahi sokabilir. Ayrıca, yukarıda da bahsettiğim gibi ürünlerinizi koruyarak ve yangın risklerini algılayarak sizleri korur. En güzel ve kullanışlı yanlarından bir tanesi ise artık “fişte bir şey unuttum mu acaba?” stresini yaşamayacak olmanızdır. Para kazandıracağını söylemiştim ama az önce bahsettiğimin yanı sıra, bunu farklı bir şekilde de yapıyor. Belirlediğiniz alan içerisinde bulunmadığınız taktirde Bean, tüm cihazları kapatır ve sizi gereksiz yanan ışıklar ve prizde unutulan cihazların yarattığı masraflardan kurtarır. Tüm cihazlar Wi-Fi, ZigBee ve Bluetooth uyumludur.

Bean ekibinin oluşturdukları sistemin daha iyi anlaşılabilmesi amacı ile piyasaya sürdüğü tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tamamen yerli bir ürün olması, Bean’e olan ilgimi biraz daha arttırmıştır. Çoğu kişi benle aynı şekilde düşünmüş olmalı ki yapılan destek kampanyası üzerinden Bean, henüz daha piyasaya çıkmadan 118 bin Türk liralık destek ve ön sipariş almıştır. Tüm bu alınan ön siparişlerin teslimat tarihini ise tahmini olarak Kasım ya da Aralık ayı olarak belirlemişlerdir. Cihazın fiyatına gelecek olursak;

  • Tüm cihazlardan birer tane: 395 Türk lirası
  • Bir akıllı merkez, 3 adet ampul soketi ve 3 adet priz: 730 Türk lirası
  • Tek akıllı ampul soketi: 65 Türk lirası
  • Tek akıllı priz: 130 Türk lirası

Toplu alımlarda ise fiyat giderek azalmaktadır. Fiyatlar hakkındaki detaylı bilgiye Bean’in web sayfası üzerinden erişebilirsiniz.

NEF Gayrimenkul, 13 adet “Bütün Evim Akıllı olsun” ödülü alarak projenin gelişmesinde hedeflenenden üstün bir başarı elde etmesini sağlamıştır. Şu an için her evde bulunmasa da bu Türk ekibin oluşturduğu sistem, ilerleyen yıllarda her evde kullanılmaya başlanacaktır. Hem tasarruf etmenizi sağlayıp hem de evinizi güven içinde tutabilirsiniz. Başta Bean ekibi ve sonrasında bu ekibe inanarak henüz proje aşamasında olmasına rağmen, desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürleri bir borç bilirim. Yerli girişimcileri destekleyerek onlara yardım sağlamak, ilerleyen zamanlarda yeni projelerinde daha yaratıcı şeyler çıkarmalarına ve öz güven kazanmalarına yardımcı olacaktır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum