Yatırım yapmaya başla!

Akıllı Telefonların Kamera Sayısının Artacağı Tahmin Ediliyor

Counterpoint Resarch tarafından hazırlanan rapora göre önümüzdeki yıllarda 3 ve daha fazla kameraya sahip telefonların sayısı artacak.
Akıllı Telefonların Kamera Sayısının Artacağı Tahmin Ediliyor

Akıllı telefonlar çıktığı günden bu yana her geçen gün daha iyi modeller ile tüketiciye sunuluyor. Teknoloji devleri bu cihazların geliştirilmesi için büyük bütçeler ayırıyor. Kullanıcıların alacağı akıllı telefonlarda aradığı başlıca özelliklerden birisi yüksek fotoğraf çekim kalitesi oluyor. Dolayısıyla üreticiler akıllı telefon modellerinin kamerasının geliştirilmesine büyük önem veriyor.

Sektöre yakın şirketlerin yaptığı araştırmalar akıllı telefon kameralarının önümüzdeki günlerde çok daha yüksek teknolojiye sahip olacağını gösteriyor. Araştırma şirketi Counterpoint Research’ün hazırladığı rapora göre önümüzdeki süreçte 3 kameralı akıllı telefon modelleri pazarda büyük yere sahip olacak. Telefonlarda kamera sayısı arttıkça odaklanma kalitesi ve renk oranı çok daha başarılı ayarlanıyor.

Üç Kameralı Telefonlar Artıyor

Üç Kameralı Telefonlar Artıyor

Bilindiği üzere son dönemde piyasada yer alan pek çok amiral gemisi telefon 3 ya da daha fazla kamera ile geliyor. Yapılan araştırma ise bu modellerin daha da artacağını gösteriyor. Uzmanlar 3 ya da daha fazla kameraya sahip cihazların 2021 yılında tüm akıllı telefonların yüzde 50’sini oluşturmasını bekliyor. Bu yılın sonunda oranın yüzde 15, önümüzdeki yılın sonunda ise yüzde 35’e çıkması tahmin ediliyor.

Teknoloji şirketlerinin yeni nesil amiral gemilerinden yola çıkarak yapılan tahminler sonucu, yüzlerce telefon modelinin 3 ya da daha fazla kameraya sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu yılın Mart ayı itibariyle akıllı telefon pazarında satılan modellerin yüzde 6’sında üç ve daha fazla kamera bulunuyor.

Huawei ve Samsung Başı Çekiyor

Huawei ve Samsung Başı Çekiyor

Akıllı telefon üreticilerinden Huawei ve Samsung’un fazla kameraya sahip telefonlara son dönemde ağırlık verdiği biliniyor. Bugüne kadar üç ve daha fazla kameraya sahip 40 akıllı telefon modelinin olduğu belirtiliyor. Burada en çok model Samsung ve Huawei’ye ait. Xiaomi’de yeni amiral gemilerinde benzer kamera sistemleri kullanıyor.

Apple ise rakiplerine nazaran geriden geliyor. Ancak önümüzdeki süreçte başta Apple olmak üzere pek çok akıllı telefon üreticisinin fazla kameralı modeller geliştirmesi bekleniyor. Bugün itibariyle 3 kameralı akıllı telefonların yüksek fiyat ile satışa sunuluyor olması, kullanım oranının düşük olmasına neden oluyor. Ancak benzer modellerin sayısı arttıkça, kullanım oranı da kendiliğinden artacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum