Yatırım yapmaya başla!

Satışların Azalmasıyla Akıllı Telefon Pazarında Tarihi Düşüş Yaşandı!

Küresel akıllı telefon pazarı, 2017’nin son çeyreğinde rekor düşüşler yaşadı. Ve bu durumun en büyük etkenlerinden bir tanesi iPhone satış rakamlarındaki azalmaydı.
Satışların Azalmasıyla Akıllı Telefon Pazarında Tarihi Düşüş Yaşandı!

Küresel akıllı telefon pazarı, bu yılın son çeyreğinde rekor bir düşüş yaşadı. 2016’nın aynı dönemine kıyasla % 9 oranında düşen satış rakamları, akıllı telefon pazarının en büyük gerilemesi olarak kaydedildi.

Strategy Analytics verilerine göre 2017’nin son çeyreğindeki küresel akıllı telefon pazarı 400.2 milyon adet olarak kaydedildi.

Geçen yılın Ekim – Aralık döneminin bu verileri, rakamların 2016’nın aynı dönemine kıyasla % 9 oranında düştüğünü gösterdi.

Akıllı Telefon Pazarında Tarihi Düşüş!Zira 2016’nın son çeyreğindeki rakam 438.7 milyon adet olmuştu.

Şirketin direktörü bu gerilemeyi akıllı telefon pazarı tarihindeki en büyük düşüş olarak kaydederken, düşüşün nedenlerine de değindi.

Küresel Akıllı Telefon Pazarı 400.2 Milyon Adete GerilediSui, Çin pazarındaki gerilemenin sübvanse eden operatörlerin azalması ve tüketicinin ilgisini çeken daha az model çıkması dolayısıyla olduğunu belirtti. Öte yandan; Apple’ın 2017’nin dördüncü çeyrek verileri de küresel akıllı telefon pazarındaki düşüş hakkında büyük oranda fikir verdi.

Nitekim iPhone satışları düşerken Apple’ın geliri rekor kırmış, bu durum tüm dünyanın dikkatini çekmişti.

iPhone Satışlarının Düşmesi Etkili OlduSonuçta; Apple verilerine göre 2017’nin son çeyreğinde 77.3 milyon iPhone satışı gerçekleşmişti. Ve bu rakam 2016’nın Ekim – Aralık döneminde 78.3 milyondu. Yani popüler cihazın satışları, % 1.3 oranında azalma göstermişti.

Fakat adet azalırken iPhone’un satışlarından elde edilen gelir % 13.2 artarak 64.58 milyar dolara yükselmişti. Neticede; 2017’nin son çeyreğindeki tarihi düşüşün başlıca nedenleri olarak bunlar gösterildi. Cihaz satışları düşerken, iPhone, Samsung ve diğer akıllı telefonlardaki pek çok cihazın fiyatı yükseldi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum