Yatırım yapmaya başla!

Araştırmalara Göre Akıllı Telefon Kullanıcılarının Büyük Bölümü 2018 Model iPhone Bekliyor!

Akıllı telefon kullanıcıları üzerinde yapılan bir araştırma mevcut iPhone ve Android kullanıcılarının önemli bir bölümünün yeni iPhone modeli beklediğini ortaya koydu.
Araştırmalara Göre Akıllı Telefon Kullanıcılarının Büyük Bölümü 2018 Model iPhone Bekliyor!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Apple, her yıl çıkardığı yeni iPhone modelleri ile adından söz ettiriyor. iPhone kullanmayan pek çok kişi bile Apple’ın yeni piyasaya sürdüğü modelleri ilgiyle takip ediyor. Hal böyleyken bu yılın sonuna doğru çıkacak olan yeni iPhone’lara olan merak gün geçtikçe artıyor.

Bir araştırma şirketi ise bir grup akıllı telefon kullanıcısı üzerinde dikkat çeken anket çalışmasına imza attı. Loup Ventures adlı şirket, halihazırda iPhone kullanan ve Android kullanan kişiler arasında küçük bir araştırma gerçekleştirdi. Yapılan araştırma, kullanıcıların yeni iPhone modellerini heyecanla beklediğini gösteriyor.

Yeni iPhone’larda Heyecanlı Bekleyiş

Yeni iPhone’larda Heyecanlı Bekleyiş

Loup Ventures’in yapmış olduğu araştırma mevcut iPhone ve Android kullanıcıları üzerinde yeni iPhone’lara olan ilgiye dair fiki veriyor. Araştırmada iPhone, 212 Android akıllı telefon kullanıcısı üzerinde yapıldı. Dikkat çeken nokta mevcut iPhone kullanıcılarının %48’inin mevcut telefonlarını 2018 model iPhone ile değiştirmeyi düşündüğünü ortaya koydu.

Geçtiğimiz yıl yapılan benzer bir ankette model yükseltmek isteyen kullanıcılar %25 olarak belirlenmişti. Dolayısıyla yeni çıkacak olan iPhone’lara kullanıcıların ilgisinin beklenenden çok daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni iPhone’lara Android Kullanıcılarının İlgisi Artıyor

Yeni iPhone’lara Android Kullanıcılarının İlgisi Artıyor

Araştırma şirketinin anketi sadece iPhone kullanıcıları ile sınırlı değil. 212 Android kullanıcısı üzerinde yapılan ankette, kullanıcılarının %19’unun mevcut telefonlarını yeni iPhone ie değiştirebileceği ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl bu oran %12 seviyesinde çıkmıştı.

Araştırma yeni çıkacak iPhone modellerine, mevcut iPhone kullanıcıları ile beraber Android kullanıcılarının fazlasıyla ilgili olduğunu gösteriyor. Yapılan araştırma milyonlarca ürün satan Apple’ın durumunu tam anlamıyla yansıtır mı soru işareti. Ancak yine de yeni çıkacak olan iPhone’lara gözle görülür bir ilginin olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum