Yatırım yapmaya başla!

Akıllı Fabrikalar Küresel Ekonomiye 2.2 Trilyon Dolar Katkıda Bulunabilir

Yayınlanan yeni bir rapor, akıllı fabrikaların küresel ekonomiye 2.2 trilyon dolar katkıda bulunabileceğini gösterdi. İşte detaylar;
Akıllı Fabrikalar Küresel Ekonomiye 2.2 Trilyon Dolar Katkıda Bulunabilir

Bugün yayınlanan ve Capgemini Research Institute tarafından hazırlanan Smart Factories @ Scale isimli rapor, akıllı fabrikaların 2023’e kadar küresel ekonomiye yılda 1.5 ila 2.2 trilyon dolar katkıda bulunabileceğini gösterdi.

Akıllı fabrika girişimleri olan firmalardan bin yöneticiyi araştıran Capgemini, akıllı fabrikaların verimlilik, kalite, esneklik ve hizmette önemli iyileştirmeler kazanmak için dijital platformları ve teknolojileri kaldıraç olarak kullandığını bildirdi.

Rapora eşlik eden bir açıklamada Capgemini, finansal desteğin müşteri hizmetlerinin yanı sıra verimlilik artışları, kalite ve pazar payındaki iyileşmeler yoluyla sağlanacağını belirtti.

Capgemini Raporu Akıllı Fabrikalar Küresel Ekonomi Katkı Çalışmada, sektörde son birkaç yılda meydana gelen çeşitli değişikliklerin üzeri çizildi. Örneğin 2019 yılında kuruluşların yüzde 68’inin devam eden akıllı fabrika projelerine sahip olduğu, rakamın 2017’de ise sadece yüzde 43’e ulaştığı vurgulandı. 5G’nin öneminin de ayrıca üzeri çizildi ki raporda beşinci nesil mobil ağları temsil eden 5G’nin akıllı fabrika girişimlerinin kilit bir etkinleştiricisi olmaya ayarlandığı aktarıldı.

Çünkü özelliklerinin üreticilere gerçek zamanlı ve son derece güvenilir uygulamaları sunma ya da geliştirme şansı verdiği dile getirildi.

Capgemini Raporu Akıllı Fabrikalar Küresel Ekonomi Trilyon Dolarlık Katkı Bununla birlikte; dijital platformların ve teknolojilerin konuşlandırılması ve entegrasyonu; siber güvenlik ve veri hazırlığı; hibrit ve sosyal becerilerin gelişimi süreci engelleyen üç ana zorluk olarak kaydedildi. Akıllı fabrikanın benimsenmesi söz konusu olduğunda, Çin, Almanya ve Japonya’nın önde geldiği Güney Kore, ABD ve Fransa’nın da onları takip ettiği aktarıldı.

Capgemini’den Jean-Pierre Petit; “Bir fabrika, üretim sistemlerinin verimliliğinin emek verimliliğinden ziyade bir sonraki sınır olduğu karmaşık ve canlı bir ekosistemdir” diyerek güvenli veri, gerçek zamanlı etkileşimler ve sanal-fiziksel geri dönüşlerin fark yarattığını vurguladı. İlaveten akıllı fabrika vaadi kilidini açmak için kuruluşların güçlü bir yönetişim programı tasarlamaları, uygulamaları ve veri güdümlü faaliyetlerin kültürü geliştirmeleri gerektiğini ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum