Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Akfen Yenilenebilir Enerji Borsada İşlem Görmeye Başladı

Halka arzına rekor talep gelen Akfen Yenilenebilir Enerji payları, bugün itibarıyla Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı.
Akfen Yenilenebilir Enerji Borsada İşlem Görmeye Başladı
Yorum

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından halka arz başvurusu onaylanan Akfen Yenilenebilir Enerji’nin 340.380.703 TL nominal değerli payları, 8-9-10 Mart 2023 tarihleri arasında halka arz edildi. Arz büyüklüğü 3.335.632.889 TL olurken yurt içi bireysel yatırımcılardan 91,11 kat, şirket çalışanlarından 1,41 kat, yurt içi kurumsallardan 17,69 ve yurt dışı kurumsal yatırımcılardan 1,89 kat talep geldi.

Şirketin payları AKFYE kodu ile bugünden (16.03.2023) itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlemlere açıldı.

9,80 TL sabit fiyattan arz edilen hisseler, ilk işlem gününde 10,78 TL fiyattan, tavanda bekleyen 83,6 milyon lot ile başladı.

Şirketin halka arzına 76 milyar TL’lik talep gelirken, son yılların en büyük arzlarından biri olarak kayıtlara geçti.

Genel Müdür Kayrıl Karabeyoğlu, talep toplama süreci sonrası yaptığı açıklamada “Güçlü finansal tabloları ile tamamı yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından üretim yapan, Türkiye’nin çeşitli coğrafi bölgelerine dağılmış genç ve temiz enerji portföyümüze yerli ve yabancı yatırımcının ilgisi çok büyük oldu. Son yılların en büyük hakla arzlarından birisine imza atmaktan dolayı gururluyuz. “ ifadesini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu