Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Akfen GYO Kuruluşundan Bu Yana En Yüksek Kira Gelirine Ulaştı

Akfen GYO, bu yıl kira gelirinde rekor kırarken portföyünde yer alan bazı otelleri Haziran ayında Euro bazlı kira gelirinde zirveye ulaştı.
Akfen GYO Kuruluşundan Bu Yana En Yüksek Kira Gelirine Ulaştı
Yorum

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., portföyünde yer alan otellerin gelir performansını gösteren raporu açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaşılan bilgide, şirketin bu yıl kurulduğu günden bu yana en yüksek kira gelirini elde ettiği belirtildi.

Haziran ayında portföylerinde yer alan 25 varlıktan 21 tanesini oluşturan otellerin, tarihindeki en yüksek Euro bazlı kira gelirini sağladığı açıkladı.

Accor tarafından işletilen ve gelire endeksli kira geliri sağlayan 19 otelden 15 tanesinin Türkiye’de, 4 tanesinin Rusya’da olduğu belirtilirken, bunlardan rekor kira geliri sağlayanlar sıralandı.

Türkiye’deki Zeytinburnu Ibis, Karaköy Novotel, Gaziantep Novotel, Bursa, İzmir, Esenyurt, Ankara ve Tuzla Ibis otellerinin en yüksek Haziran ayı kira gelirine ulaştığı bildirildi.

Rusya’da yer alan Samara, Kaliningrad ve Yaroslavl Ibis otellerinin ise açılışlarından bu yana en yüksek seviyede kira geliri elde ettiği açıklandı.

Akfen GYO, 19 Temmuz’da yayımladığı raporda yılın ilk altı ayında 10,9 milyon Euro kira gelirine ulaştığını duyurdu. Euro bazındaki kira gelirinin Haziran ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 75, Ocak-Haziran döneminde ise yüzde 61 oranında arttığı kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu