Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akfen GYO Kuruluşundan Bu Yana En Yüksek Kira Gelirine Ulaştı

Akfen GYO, bu yıl kira gelirinde rekor kırarken portföyünde yer alan bazı otelleri Haziran ayında Euro bazlı kira gelirinde zirveye ulaştı.
Akfen GYO Kuruluşundan Bu Yana En Yüksek Kira Gelirine Ulaştı
HABER GİRİŞ

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., portföyünde yer alan otellerin gelir performansını gösteren raporu açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaşılan bilgide, şirketin bu yıl kurulduğu günden bu yana en yüksek kira gelirini elde ettiği belirtildi.

Haziran ayında portföylerinde yer alan 25 varlıktan 21 tanesini oluşturan otellerin, tarihindeki en yüksek Euro bazlı kira gelirini sağladığı açıkladı.

Accor tarafından işletilen ve gelire endeksli kira geliri sağlayan 19 otelden 15 tanesinin Türkiye’de, 4 tanesinin Rusya’da olduğu belirtilirken, bunlardan rekor kira geliri sağlayanlar sıralandı.

Türkiye’deki Zeytinburnu Ibis, Karaköy Novotel, Gaziantep Novotel, Bursa, İzmir, Esenyurt, Ankara ve Tuzla Ibis otellerinin en yüksek Haziran ayı kira gelirine ulaştığı bildirildi.

Rusya’da yer alan Samara, Kaliningrad ve Yaroslavl Ibis otellerinin ise açılışlarından bu yana en yüksek seviyede kira geliri elde ettiği açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Akfen GYO, 19 Temmuz’da yayımladığı raporda yılın ilk altı ayında 10,9 milyon Euro kira gelirine ulaştığını duyurdu. Euro bazındaki kira gelirinin Haziran ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 75, Ocak-Haziran döneminde ise yüzde 61 oranında arttığı kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.