Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akbank Hisselerinde Düşüş! Bilanço Desteği Görülmedi

Akbank yatırımcısı dün açıklanan üçüncü çeyrek verilerine odaklanırken, hisseler bugün yüz güldürmedi. İşte banka hisselerindeki son durum.
Akbank Hisselerinde Düşüş! Bilanço Desteği Görülmedi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Akbank hisseleri güçlü gelen bilançoya rağmen düşüş gösteriyor. Banka, dün akşam piyasalar kapandıktan sonra üçüncü çeyrek finansal raporunu yayımladı. Buna göre yılın dokuz ayında net karını, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 420 artırdı.

9 ayda 38,2 milyar TL net kar elde eden banka, üçüncü çeyrekte de beklentinin üzerinde karlılık sağladı.

30 Eylül ile biten üçüncü çeyrekte 17,07 milyar TL ile piyasanın 16,6 milyar TL olan beklentisinin üzerinde net dönem karı bildirdi. İlk dokuz aylık dönemde aktif karlılığı yüzde 5,6, özkaynak karlılığı yüzde 51,5 seviyesine çıktı.

Toplam gelir ise yıllık bazda yüzde 240 artış göstererek 52,3 milyar TL’ye ulaştı.
Akbank Bilanço Özet
Kaynak: Fintables

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, 9 ayda ekonomiye 561 milyar lirası nakdi olmak üzere toplamda 690 milyar lira kredi desteği sağladıklarını söyledi.

Toplam mevduatın 669 milyar liraya, aktiflerinin 1 trilyon 69 milyar liraya ulaştığını açıklayan Binbaşıgil, “Yılın ilk 9 ayındaki özverili performansları için çalışma arkadaşlarımıza ve bizlere duydukları güven için başta müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim.” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Banka Hisseleri Yüzde 3’ten Fazla Geriledi

Banka Hisseleri Yüzde 3’ten Fazla Geriledi
Kaynak: Paratic Piyasalar

Çarşamba günü 15,78 liradan kapanış yapan AKBNK kodlu hisseler, yatırımcıların iyi gelen bilançoyu değerlendirdiği sabaha kayıpla başladı. 15,70 liradan açılış yapan hisseler, kayıplarını genişleterek 15,27’ye kadar indi.

Saat 12.47’de yüzde 2,85 düşüşle 15,33 liradan işlem görüyor. Hisselerde haftalık kayıp yüzde 3’e yaklaşmış durumda. Öte yandan yatırımcısına aylık getirisi yüzde 30, yıllık yüzde 175 civarında.

Garanti BBVA Yatırım, Akbank hisseleri için hedef fiyatını 20,10 liraya yükseltirken, endeks üzeri getiri tavsiyesini korudu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın