Yatırım yapmaya başla!

Akbank’tan Açıklama “Bitcoin Kulaksa Blockchain Boynuz!”

Akbank Direkt’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş “bitcoin kulaksa blockchain boynuzdur” sözleriyle şirketle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde;
Akbank’tan Açıklama “Bitcoin Kulaksa Blockchain Boynuz!”

Tolga Ulutaş, Akbank LAB’in çalışmalarıyla ilgili düzenlediği basın toplantısına önemli açıklamalarda bulundu. 2016 vergi rekortmenleri listesinde ilk sıralarda yer alan Akbank’ın global standartlara uygun bir inovasyon modeli inşa ettiğini belirten Ulutaş, şirketin gelecek planlarından da bahsetti.

Danışmanlık, finans, bilgi teknolojileri ve pazarlama disiplinlerinden gelen merkezi bir ekibi olan Akbank LAB’deki açlışma yöntemlerinden bahseden Ulutaş, blockchain teknolojisi ile uluslararası para transfer sistemlerine de değindi.

Bitcoinin değil blockchainin önemli olduğunu dile getiren Ulutaş, bu teknolojinin işletmelerde tasarrufu ve hızı arttıracağını söyledi.

Ulutaş, Blockchain Teknolojisi ile Bitcoin Hakkında KonuştuBilmeyenler için Akbank’ın Ripple ile anlaşan ilk Türk bankası olma özelliğini taşıdığını da belirtelim.

Zaten verdiği demeçte Ulutaş da bu gerçeği vurguladı. Akbank LAB’de 100’den fazla çalışanlarının aktif bir şekilde rol aldığını belirten Ulutaş, ayrıca 100’den fazla fintech ile iletişim halinde olduklarını dile getirdi.

Öyle ki yurt içi ve yut dışında birlikte çalıştıkları fintechler sayesinde en yeni teknolojiler, yakından takip edilebiliyor.

Tolga Ulutaş Akbank LAB Çalışmalarından BahsettiAkbank LAB’in KolayIK ve Paraşüt gibi birçok önemli projeye imza attığını belirten Ulutaş, 2018’de bu sayıyı 3’e çıkarmayı planladıklarını söyledi. Tüm dünyanın yeni teknolojilere hızlı adaptasyon dönemine girdiğinin üzerinde duran Ulutaş, önümüzdeki sene Ripple teknolojisini önce kurumsal daha sonra da bireysel müşterilerin işlemleri için uygulamaya koyacaklarını açıkladı.

Önde gelen finansal teknoloji şirketleriyle iletişimde olan Akbank’ın şu an 50 fintech ile görüştüğü ve ortalama 10’u ile işbirliği yapacağı belirtildi.

Akbank 10 Tane Fintechle AnlaşacakUlutaş, blockchain teknolojisinin varlıkları en yüksek güvenlikte ve aracılara ihtiyaç duymadan, açık bir ağ üzerinden herkesin erişimine sunduğunu anlattı.

Hızı ve şeffaflığı arttırırken maliyeti düşüren blockchain teknolojisi sayesinde yeni bir dönemin açılacağını öngören Ulutaş, bu yıl Forbes dünyanın en büyük şirketleri listesinde 585. sıraya yerleşen Akbank’ın müşterilerine en yeni teknoloji ile hizmet sunmaya devam edeceğini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum