Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AK Partili Zengin’den Enflasyon Açıklaması: Tek Haneye Düşüreceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Zengin, orta vadede tek haneli enflasyonu hedeflediklerini söyledi.
AK Partili Zengin’den Enflasyon Açıklaması: Tek Haneye Düşüreceğiz
HABER GİRİŞ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Zengin, partisinin Bolu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Şehir Buluşmaları” programına katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Zengin, enflasyonun daha önce olduğu gibi AK Parti hükümetinde düşürüleceğini söyledi.

Zengin, enflasyonun orta vadede tek haneye düşmesinin planlandığını belirterek, “Bu dönemlerin atlatılması anlamında yapılan planlamaların, çalışmaların önümüzdeki süreçte güzel neticeler vereceğine inanıyoruz. Daha önce yaptık, yine başaracağız.” diye konuştu.

Çalışma ve reformların devam edeceğini dile getiren Zengin, “Demokrasimiz; gelişerek, büyüyerek yine güçlü ve büyük Türkiye’nin en önemli göstergelerinden biri olacaktır.” açıklamasında bulundu.

Tek haneli enflasyon rakamlarını AK Parti döneminde gördüklerini hatırlatan Zengin, “Sayın Cumhurbaşkanı’mız da açıkladığı üzere ekonomi kurmaylarımızın, Cumhurbaşkanı Yardımcımızın, Maliye Bakanı’mızın açıkladığı çerçevede şu anda bir program uygulanıyor. Bu program neticesinde enflasyonun tek haneye düşmesi orta vadede planlanıyor.” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin geçmiş dönemlerde hallettiği sorunların, bugün yaşanan ekonomik sorunlardan aşağı kalır olmadığını vurgulayan Zengin, “Bu dönemlerin atlatılması anlamında yapılan planlamaların, çalışmaların önümüzdeki süreçte güzel neticeler vereceğine inanıyoruz. Daha önce yaptık, yine başaracağız. Bu konudaki kararlılığımızı Sayın Cumhurbaşkanı’mız zaten ortaya koymuş durumda.” açıklamasında bulundu. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.