Yatırım yapmaya başla!

AK Partili Belediyelere Dolar Kullanmama Talimatı Verildi

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, başta AK Partili olmak üzere tüm belediyelere dolar kullanmama yönünde talimat verdiğini duyurdu.
AK Partili Belediyelere Dolar Kullanmama Talimatı Verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD mallarını boykot çağrısına ülkenin dört bir tarafından destek eylemleri gelmeye devam ediyor. 50 milyon dolarlık iPhone siparişinin iptal edildiği ve yerli malı kullanımına yönelik ilginin arttığı da edinilen bilgiler arasında.

Erdoğan’ın boykot çağrının ardından bir açıklama da AK Parti’den geldi. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, belediyelere dolar kullanmamaları konusunda talimat verdi.

Kaya, Türkiye açısından bakıldığında onurlu bir duruşumuz ve tavrımız olduğunu söyledi.

ABD’nin yaptırımlarından kendisinin de zarar göreceğini söyleyen Erol Kaya, AK Partili belediyelere dolar kullanmamaları yönünde talimat verdiğini, bu kararını da 81 ile göndererek duyurduğunu söyledi.

Ülkemize ve ekonomimize yapılan saldırıya karşı millet olarak dayanışma içerisinde karşı koymamız gerektiğinin altını çizen Kaya, bu konuda belediyelerin de üzerine düşeni yapmaktan kaçınmayacağını dile getirdi.

2017 rakamlarına göre, belediyelerin 140 milyar TL harcaması bulunuyor.

Bu miktarın içerisinde yatırımlar, mal ve hizmet alımları olduğunu söyleyen Kaya, 883 AK Partili belediye başkanına, dövizle yapılan tüm işlemlerin Türk lirası ile yapılması çağrısında bulunduklarını söyledi. Bu çağrıyı sadece kendi partilerine değil, ülke genelindeki 1.398 belediye ve 51 il özel idaresine yaptıklarını söyleyen Kaya, içinde bulunduğumuz dönemde yerli, milli ve Türkiyeli olacağız şeklinde konuştu.

Belediyelerin sosyal tesislerinde ve halka açık yerlerinde, ABD ürünleri kullanmama çağrısı yapıldı.

Teknolojik alanlarda yenileme yapılacaksa da bunun yerli ürünlerle yapılmasını tavsiye ettiklerini belirten Sayın Kaya, araç kiralamadan iş makinelerine, mal ve hizmet alımına kadar her şeye destek verileceğini dile getirdi. Cumhurbaşkanının çağrısına tüm milletin hassasiyetle katılmasını istediğini ve kazanan tarafın Türkiye olacağını herkesin göreceğini sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum