Yatırım yapmaya başla!

Airbus, ABD’li Spirit Airlines ile 100 Uçak Satışı için Anlaştı

Spirit Airlines ile Avrupalı üretici, 100 adet Airbus tek koridorlu jet uçakları satın almak için geçici bir anlaşma yapmayı kabul etti.
Airbus, ABD’li Spirit Airlines ile 100 Uçak Satışı için Anlaştı

ABD’nin düşük maliyetli hava yolu şirketi Spirit Airlines, 100 adet Airbus tek koridorlu jet uçakları satın almak için geçici bir anlaşma yapmayı kabul etti.

Spirit Airlines Çarşamba günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, Avrupalı uçak üreticisi ile Airbus A319neo, A320neo ve A321neo modellerinin bir karışımını içeren bir mutabakat zaptı imzaladığını bildirdi.

2018 liste fiyatlarında, anlaşmanın Airbus’a yapılan satışlarda yaklaşık 12 milyar dolar değerinde olacağı ancak hava yolunun neredeyse dik bir indirim müzakere ettiği aktarıldı.

Airbus, Spirit Airlines ile Anlaşması Jetlerin, 2027 sonuna kadar teslim edilmesinin planlandığı ayrıca 50 adete kadar ek uçak satın almak için ayrı bir seçeneğin kabul edildiği yazıldı. Güney Florida’da bulunan ve Amerika’ya hizmet veren ultra düşük maliyetli taşıyıcı Spirit Airlines’ın şu anda bir Airbus filosu işlettiği kaydedildi. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olan Ted Christie bir basın açıklamasında; “bu yeni düzen Spirit için başka bir kilometre taşını temsil ediyor” diyerek şöyle devam etti:

“Ek uçaklar, destinasyonumuza yeni yerler eklerken ve ağımızı ABD, Latin Amerika ve Karayipler’e genişletirken Spirit’in büyümesini desteklemek için kullanılacak.”

Airbus, Spirit Airlines ile Anlaştı Anlaşma, Washington’un Amerika Birleşik Devletleri’ne satılan bazı Airbus uçaklarına tarifeler koymak üzere olduğu göz önüne alındığında Airbus için kayda değer bir kazanç olarak gösterildi. Spirit Airlines’ın tarife ile ilgili herhangi bir indirim için pazarlık yapıp yapamadığı bilinmiyorken bunun Airbus Alabama eyaletinde A320 uçakları inşa ettiği için konu dışı olabileceği kaydedildi.

Spirit Airlines’ın hissesi bu yıl yaklaşık yüzde 35 civarında düştü ki bu öncelikle Temmuz ayında 2019’daki hisse başına kazancın kabaca düz olacağını düşündüren rehberlikten kaynaklandı. Firmanın hisse senetleri, Airbus duyurusunu ve hava yolunun üçüncü çeyrek bilançosunu takiben Çarşamba günü zilin çalınmasının ardından yaklaşık yüzde 5 civarında artış gösterdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum