Paylaşım

Airbnb’den Kullanıcılarını Memnun Edecek Yenilik Geldi!


 

Hem misafirler hem de ev sahipleri için birçok avantaj sunan popüler uygulama Airbnb’den yenilik geldi. İşte duyurulan yenilik ve haberin detayları;

Milyonlarca kullanıcısı olan popüler uygulama Airbnb, bugünkü duyurusunda konaklama ücretinin tamamımın rezervasyon sırasında ödenmesi koşulunu kaldırdığını açıkladı.

Diğer bir ifadeyle, misafirlerin uzun süredir şikayet ettiği konaklama ücretinin tamamının rezervasyon yaparken ödenmesi şartı kaldırıldı. Yenilikten haberdar olanların epey sevindiği değişikliğin detayları şu şekilde;

Airbnb’de ev sahipliği yapmak günümüzün en popüler ek gelir yöntemleri arasında.

Airbnb’den Kullanıcılarını Memnun Eden Yenilik Dünya çapında milyonlarca insana para kazandırırken seyahatseverleri de pahalı otellere çuvalla para ödemekten kurtaran platform, kazan kazan yöntemiyle her iki tarafı da memnun ediyor. Ve platformun sık sık şikayet edilen kuralında yapılan değişiklikle Airbnb daha iyi bir hale geldi yorumunu yapabiliriz.

Zira yapılan açıklamaya göre rezervasyon sırasında konaklama ücretinin tamamının ödenme kuralı kaldırıldı.

Airbnb Kullanıcıları Ücretin Tamamını Rezervasyon Sırasında Ödemek Zorunda DeğilDaha açık söylemek gerekirse, Airbnb’nin bugün test etmeye başladığı uygulamayla misafir, kalacağı evin ücretinin yarısını ödeyerek rezervasyon yaptırabiliyor. Fakat ABD merkezli şirketin bu yeniliğinden faydalanabilmek için bazı noktalar var. Örneğin; rezervasyon ücretinin asgari 250 dolar olması gerekiyor.

İlaveten; kalınacak tarihten en az 14 gün önce rezervasyon yaptırılması şartı bulunuyor.

Airbnb'deki Değişiklik Kullanıcıları SevindirdiTüm bunların yanında; Airbnb’nin yeniliğinden faydalanmak isteyenler geriye kalan ödemeyi de konaklama mekanına girmeden yapmalılar. Yeri gelmişken; Booking’e uygulanan yasak konusundaki gelişmelere de kısaca değinelim.

Nitekim geçtiğimiz günlerde mahkeme başkanı Booking.com yasağı kaldırılmalı diyerek görüş bildirmiş, yetkiler de Türkiye pazarına dönmek istedikleri yönünde açıklamalar yapmıştı. Kısacası; şirketin Türkiye’deki faaliyetlerine başlamasının çok zaman almayacağı öngörülüyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın