Yatırım yapmaya başla!

AirAsia CEO’su: “Mobil Ödeme Uygulamamız Alipay gibi Dev Oyunculara Kök Söktürecek”

AirAsia CEO’su Tony Fernandes, bu yıl hizmet vermeye başlayan mobil ödeme uygulamaları BigPay’in Alibaba’nın Alipay’i gibi dev oyunculara kök söktüreceğini açıkladı. Detaylar aşağıda;
AirAsia CEO’su: “Mobil Ödeme Uygulamamız Alipay gibi Dev Oyunculara Kök Söktürecek”

İndirimli uçuşlarıyla tanınan Malezyalı havayolu şirketi AirAsia’nın CEO’su Tony Fernandes, yeni mobil ödeme uygulamaları BigPay’in Alipay, GrabPay gibi piyasadaki dev oyuncularla dişe diş mücadele edeceğini söyledi.

AirAsia çatısı altında bağımsız bir şirket olarak bu yılın başlarında piyasaya sunulan BigPay hakkında; “Alipay ile GrabPay’e kök söktürecek harika bir finansal teknoloji şirketimiz var” ifadelerini kullanarak dikkat çekti. Kısacası AirAsia CEO’su “Banka hesaplarına günlük dijital bir alternatif” sözleriyle tanımlanan AirAsia’nın mobil ödeme uygulaması BigPay hakkında epey iddialı sözler sarf etti.

AirAsia CEO’su yeni mobil ödeme uygulamalarının bölgede ün yapmış uygulamalara kök söktüreceği yönündeki açıklamalarıyla söz konusu şirketlere açıkça meydan okudu.

AirAsia CEO’su Mobil Ödeme Uygulaması BigPay Açıklaması İlgili haberde kullanıcıların akıllı telefonlarından BigPay hesabına kayıt oldukları, ardından müşterilere çeşitli kuruluşlarda ödeme yapmaları ve dünya çapında ATM’lerden para çekmeleri için kullanılabilecek bir Mastercard yollandığı bilgileri verildi. Bunun yanında, şirket BigPay’in ortalama banka kartlarına kıyasla daha düşük işlem ücretleri olduğunu vurguladı.

Ayriyeten BigPay ile kullanıcıların AirAsia’nın seyahat avantajlarından faydalanıp ücretsizi para gönderebilecekleri kaydedildi.

 Mobil Ödeme Uygulaması BigPay Diğer Rakiplere Kök Söktürecek Mobil cüzdanının tanımlanması için bir kredi kartı ya da banka kartı gerektiği, alternatif olarak bunun banka havaleleri yoluyla yapılabileceği aktarıldı. BigPay’in AirAsia’nın yeni işler geliştirme stratejisinin bir parçası olarak başlatıldığı çünkü şirketin mevcut piyasa koşulları nedeniyle yeni gelirler elde etme peşine düştüğü bilgisinin de üzeri çizildi.

AirAsia CEO’su da BigPay’den dolayı ne kadar heyecan duyduğunu; “bu dijital macera sonuçlarımıza çok şey ekleyecek ve bazı baskıları telafi etmemizi sağlayacak” sözleriyle anlattı.

 Mobil Ödeme Uygulaması BigPay Diğer Rakiplere Kök Söktürecek Yorumu

Keza CEO’nun baskılardan kastı, tüm dünyanın endişeyle takip ettiği yüksek petrol fiyatları, döviz piyasasında dalgalanmalar, Çin gibi dev ekonomilerdeki yavaşlamalar nedeniyle gezginler arasında durgunluk gibi faktörlerdi. Gerçi AirAsia, bir noktada kendisini daha şanslı görüyordu çünkü Malezyalı şirket indirimli uçuşlar sağlıyordu.

Bu da küresel ekonominin yavaşladığı görüşleri arasında insanların daha düşük maliyetli taşıyıcılara yönelmelerini sağlıyordu. CEO Fernandes de bu noktadaki düşüncesini; “insanların yaşamın bazı gerçeklerinden kurtulmak için daha fazla seyahat etmek istedikleri bazı baskı zamanları gördüm ve bu zamanlarda insanlar düşük maliyetli taşıyıcılara yönelirler” ifadeleriyle aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum