Yatırım yapmaya başla!

AirAsia CEO’su: “Tarifeler ve Değişken Para Birimleri Kaçınılmaz Bir Yavaşlama Getirecek”

AirAsia CEO'su Tony Fernandes, ticaret savaşları başta olmak üzere yaşanan gelişmelerin sektörde yavaşlamaya neden olacağını söyledi. İşte ayrıntılar;
AirAsia CEO’su: “Tarifeler ve Değişken Para Birimleri Kaçınılmaz Bir Yavaşlama Getirecek”

AirAsia CEO’su Tony Fernandes, ticaret yaptırımlarının ve gelişmekte olan para birimleri dünyasındaki gelişmelerin, kaçınılmaz bir sektör yavaşlamasına neden olacağını söyledi. İndirimli uçuşlarıyla tanınan AirAsia’nın CEO’su havayolu şirketinin henüz bir etki görmediğini söyleyerek yine de işin herhangi bir krizi atlatmak için hazır olduğuna dikkat çekti.

Öte yandan ilgili haberde, araştırma şirketi Crucial Perspective’in AirAsia ile ilgili yorumuna da yer verildi. Keza Crucial Perspective AirAsia hisselerinin gereğinden fazla düşük olduğuna vurgu yaparak, bunun petrol fiyatları ile Malezya ringgiti istikrarlı hale geldiğinde iyi bir satın alma fırsatı olacağını kaydetti.

AirAsia CEO’su Tony Fernandes, havayolu şirketinin sektördeki kaçınılmaz yavaşlamaya hazır olduğuna dikkat çekerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AirAsia CEO’su Tony FernandesYükselen yakıt fiyatları, artan volatilite ve azalma göstermeyen ticaret gerilimlerinin bir sonucu olarak gelecek sektör yavaşlamasını atlatacaklarını dile getiren CEO; düşüncesinden ne kadar emin olduğunu “benim görüşüme göre kesinlikle yavaşlama olacak” sözleriyle anlattı.

Petrol fiyatlarını canlı takip etmek için tıklayın!

AirAsia patronu, henüz bir etki görmese de ABD – Çin ticaret savaşının güven ve havacılık maliyetlerini etkileyebileceğini söyledi.

AirAsia CEO’su Tony Fernandes Sektörde Yavaşlamaya Hazırız“Bu döngülerden birkaç tanesini geçtik” diyen Fernandes, petrolün bir zamanlar 130 dolar olduğuna dikkat çekerek, konu resesyonlara geldiğinde şirketin premium şirketlere göre çok daha hazırlıklı olacağına vurgu yaptı. İlaveten; “Bunun için hazırız, 2018’i sabırsızlıkla bekliyoruz ve bunun yeniden odaklanmak, bazı maliyetleri düşürmek ve pazar payı oluşturmak için iyi bir fırsat olacağını düşünüyoruz” dedi.

Bu noktada; havacılık sektöründeki en büyük maliyet olan jet yakıtının, bu yıl sektörün toplam operasyon faaliyetlerinin % 25’ine denk geldiği hatırlatıldı.

AirAsia CEO’su Tony Fernandes Sektörde Yavaşlamaya HazırızAyrıca jet yakıtının geçtiğimiz hafta 4.6 oranında yükselerek varil başına 90.9 dolar olduğu ve yıl başından bu yana 86 dolarlık artış gösterdiği söylendi. Tüm bunların yanı sıra, AirAsia’nın yılın ikinci çeyreğinde net karda % 147 artış göstererek 361.8 milyon Malezya ringgiti seviyesine ulaştığı aktarıldı. Fakat bu artışın arkasında geçen yıl uçak satışından elde edilen tek seferlik vergi avantajı vardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum