Yatırım yapmaya başla!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Maske ve Kolonya Dağıtımına Başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ülke genelinde maske ve kolonya dağıtımı yapılacağını söyledi. Dağıtım ilk etapta Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilecek.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Maske ve Kolonya Dağıtımına Başlıyor

Kovid-19 vakasının ülkemizde de hızlı bir şekilde artış göstermesi sebebiyle, salgının yayılımını önlemek amacıyla tedbirler artırıldı. Birçok giyim markası 19 Mart itibarıyla mağazalarını kapatma kararı aldı.

Alışveriş merkezilerinin de kapatılması yönünde tavsiye kararının sunulduğu belirtilirken, restoranlarda masalar arasında en az 1 metre mesafe olması şartı da getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Çankaya Köşkü’nde yapılan toplantı sonrasında insanların evlerinde kalmalarını önemle tavsiye etti.

Hijyen kurallarına uymanın öneminin her defasında vurgulanması sebebiyle maske, kolonya, sıvı sabun, el antiseptiği gibi ürünleri olan ihtiyaç artış gösterdi. Bu bağlamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, maske ve kolonya dağıtacaklarını söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SelçukKoronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında ilk olarak İstanbul ve Ankara’da maske ve kolonya dağıtımı yapılacağını söyleyen Selçuk, daha sonrasında projenin genişletileceğini belirtti. Ülke genelinde tüm kuruluşların 14 kuralına harfiyen uyduğunu, hijyen ve mesafe şartlarına da özen gösterdiğini söyledi.

Bunun diğer tüm sektörlerde de oluşturulması için bazı koşullara esneklik sağlayacaklarını aktardı. Bakan Selçuk Türkiye genelinde 400’den fazla huzurevi olduğunu bunların 153 tanesinin devlete ait olduğunu açıkladı.

Her birinin günlük olarak kontrol edildiğini sözlerine ekledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada huzurevlerindeki doktor sayısının artırılacağını söylemişti.

Yine ülke çapında 1003 sosyal dayanışma vakfı olduğunu belirten Selçuk, bunların paylarını artırarak yaşlılara olan desteğinin daha aktif şekilde yapılmasını sağlayacaklarını kaydetti.  Nisan ayından itibaren en düşük emekli maaşının 1500 TL olacağını sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları
  1. İzmirde ne zaman başlıyacaksınız? Kaç aydan beri söz verildi ancak ancak ses geldi. İzmirde de dağıtılsın. 60 yaş üstü burada çok insan var. LÜTFEN…

  2. 15 gün oldu kolonya ve maske dağıtılacaktı ne oldu yoksa yollar kardan kapandıda ulaştırmadılarmı eyvah ne günlere kaldık allahım ve kimlere kaldık


Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum