Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Agrotech’te Yüzler Gülüyor! 78 Milyon Dolarlık Sipariş Geldi

Bu hafta KAP bildirimleriyle yatırımcısını mutlu eden Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., son siparişiyle hisselerini canlandırdı.
Agrotech’te Yüzler Gülüyor! 78 Milyon Dolarlık Sipariş Geldi
HABER GİRİŞ

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.’de müjdeler yine peş peşe. Şirket, geçen gün Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri A.Ş. hisselerinin yüzde 75’ini alıp dün de ABD’de kuracağı şirkete onay aldığını duyurduktan sonra bugün aldığı yeni işi paylaştı.

Agrotech, imzalanan sözleşmeye ilişkin bildirimini Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaştı.

Daha önce seri üretime geçtiğini paylaştığı zirai kara aracı (ZİKA) olan ürünüyle ilgili Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bulunan ofisçe tamamı 2024 ve 2025 yıllarında teslim edilmek üzere sipariş alındığı açıklandı.

Alınan siparişte ürünlerin birim fiyatının 39 bin dolar olduğu ve toplamda 2 bin adet sipariş alındığı belirtildi. Toplam sipariş tutarının yaklaşık 2.525.000.000 TL’ye karşılık gelen 78.000.000 dolar olduğu açıklandı.

Agrot Hisse 29.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Agrotech’in 78 milyon dolar bedelli siparişini duyurduğu günde şirket hisseleri pozitif bölgede yerini aldı. Bu yıl üretilecek yerli ve milli aracın 29 Ekim’de satışa sunulacağını duyurduktan sonra iki gün boyunca tavan gören ve dün Bank of America’nın (BofA) 56,2 milyon TL’lik satışıyla eksiye geçen AGROT bugün kayıplarını sildi. Hisseler yazım anında yüzde 5’in üzerinde artıda 37,2 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.