Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AGESA, RTALB ve VBTYZ’den Son Duyurular

Borsa İstanbul’da işlem gören AGESA pay geri alım programını, RTALB sözleşmesini, VBT yazılım ise temettü açıklamasını paylaştı. İşte detaylar;
AGESA, RTALB ve VBTYZ’den Son Duyurular
HABER GİRİŞ

Agesa Hayat ve Emeklilik (AGESA), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden pay geri alımına yönelik duyuru yaptı. Şirket, geri alım programının 3 yıl süreceğini, programda kullanılacak fon tutarının azami 750 milyon TL olmasına karar verildiğini açıkladı.

Şirket, BIST pay piyasalarında artan volatilite döneminde piyasada sağlıklı fiyat oluşumu konusunda zorluklar yaşandığına dikkat çekerek sağlıklı fiyat oluşumunun desteklenmesi için pay sahiplerine daha cazip uzun vadeli bir yatırım imkanının sunulmasının amaçlandığını belirtti. Konunun ilk genel kurul toplantısının gündemine alınacağı aktarıldı.

AGESA, günlük yüzde 6,7 yükselişle 27 TL’den işlem gördü.

RTA Laboratuvarları

Finansal duran varlık satışına yönelik açıklama yapan RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makina Sanayi Ticaret (RTALB), Devlet Malzeme Ofisi (DMO) ile imzalanan sözleşme kapsamında 1.500.000 adet nükleik asit ekstraksiyon kiti ve 8 adet nükleit asit ekstraksiyon otomatize sistemi sipariş edildiğini ifade etti.

Bahse konu siparişlerin Mayıs 2023 ile Ocak 2024 tarih aralığında teslim edilmesinin planlandığı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

RTALB, günlük yüzde 0,7 yükselişle günü 8 TL’den tamamladı.

VBT Yazılım

Borsa İstanbul’da VBTYZ koduyla işlem gören VBT Yazılım, 26 Mayıs tarihinde ödenecek olan pay başına brüt 0,75 TL, net 0,67 TL nakit temettü kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını bildirdi.

VBTYZ, günlük yüzde 3 artışla 42 TL’ye yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.