Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ağaoğlu Grubu’ndan 2024 Yılı için Yeni Halka Arz Planı

Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayan Tatlıpınar Enerji'nin ardından Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Kutluğ, yeni bir halka arz sürecine işaret etti.
Ağaoğlu Grubu’ndan 2024 Yılı için Yeni Halka Arz Planı
Yorum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi dün tarihinin en yüksek seviyesine çıkarak yeni bir rekora daha imza atmıştı. Endeksteki yükseliş, yatırımcının halka arzlara olan ilgisini de artırıyor. Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Burak Kutluğ da Ağaoğlu ismi taşıyan gayrimenkul yatırım ortaklığının (GYO) halka arz sürecini başlatacaklarını duyurdu.

Konuya ilişkin Bloomberg HT’ye değerlendirmelerde bulunan Kutluğ, Ağaoğlu grubunun yatırım planlarını paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde halka arz edilen Tatlıpınar Enerji’nin halka arzını da değinen Kutluğ, yatırımcılardan planlanan tahsisat tutarının yaklaşık 4 katı talep geldiğini anımsattı.

Son dönemde yenilenebilir enerji alanında yatırımcı ilgisinin büyük olduğuna işaret ederek, bunun planlanan alanlarda bazı girişimleri hızlandırma konusunda motivasyon sağladığını vurguladı.

Yeni halka arzlar da olacağını paylaşan Kutluğ, Sermaye ve Piyasalar Kurulu (SPK) sürecini Ağaoğlu ismini taşıyan bir GYO ile taçlandırmak istediklerine dikkat çekti.

“Bununla ilgili ev ödevlerimizi yapıyoruz. Hangi varlıkları yatırımcılarla buluşturacağımıza karar veriyoruz.” ifadelerini kullanarak, gelecek senenin başından itibaren de Ağaoğlu’nun GYO sürecinin konuşulacağını bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu