Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Afyon Çimento Ortaklarına Kar Payı Dağıtmama Kararı Aldı

Afyon Çimento, Genel Kurul kararınca ortaklara pay dağıtmayacağını ve net karın olağanüstü yedek olarak ayrılacağını duyurdu.
Afyon Çimento Ortaklarına Kar Payı Dağıtmama Kararı Aldı

2020 yılında 17.064.066 TL net dönem kârı elde eden Afyon Çimento Sanayi A.Ş., kar payı dağıtmayacağını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada 2020 yılı karının kullanımına yönelik bildirimde bulunuldu.

Şirket kar payı dağıtmama kararının, Olağan Genel Kurul’un onayına sunulduğunu aktardı.
Afyon Çimento KAP Duyurusu
Kaynak: KAP

Yapılan açıklamada; “Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği (II-14.1) uyarınca hazırlanan ve PwC Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. tarafından bağımsız denetimden geçmiş 01.01.2020-31.12.2020 hesap dönemine ait finansal tablolarımıza göre 17.064.066.- TL net dönem kârı elde edilmiştir. Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 24.02.2021 tarihinde yapılan toplantısında;

Söz konusu net dönem kârının dağıtılmayarak olağanüstü yedek olarak ayrılmasına ve bu hususun 23 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul’un onayına sunulmasına karar verilmiştir.” bilgisine yer verildi.

Şirket bir sonraki KAP açıklamasında, Yönetim Kurulu Başkanlığına Tamer Saka’nın, Başkan Vekilliğine ise Hakan Timur’un seçildiğini aktardı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum