Yatırım yapmaya başla!

Afrikalı Mühendis Küçüklük Hayalini Gerçekleştirip Kendi Spor Arabasını Yaptı!

Güney Afrikalı bir mühendis tüm yeteneklerini ortaya koyarak hayalindeki spor arabayı yaptı. Bakalım el yapımı bu spor araba nasıl yapılmış?
Afrikalı Mühendis Küçüklük Hayalini Gerçekleştirip Kendi Spor Arabasını Yaptı!

Güney Afrikalı bir mühendis küçüklüğünde otomobil dergilerinden takip ettiği arabalardan yola çıkarak şimdi kendi spor arabasını yapmış. Elektrik mühendisi olan Musa Ngobeni, mesleğinde kazandığı tecrübeleri bir araya getirerek, farklı markalara ait parçaları birleştirme yoluyla hayalindeki arabayı yaptı.

Gördüğümüz karma araba yapımında, Musa’nın bizzat eğittiği oğluda yardım etmiş. Baba ve oğlunun belli bütçe ile ortaya çıkardığı bu spor arabayı, fazlasıyla dikkat çekici yapmayı başarmışlar. Fabrikasyon ortam olmadan, bazı parçaları elleriyle bazılarını ise basit bükme aletleri ile şekillendirmişler.

Musa ilk önce yapacağı aracın şasi ve karoserini oluşturmadan başlamış. Ve arabanın birçok parçasını elleriyle yapmış. Çıplak elle yapmanın zorluğunu anlayabiliyoruz!

İkinci etapta, el yapımı aracına bir motor bulması gerekiyordu. Bu kısmı 1998 model BMW 318i’nin motorunu alarak, hayalindeki 240 km/h hız limitlerine ulaşmayı başarmış.

Musa motoruda hallettikten sonra sıra hazır alınarak takılacak parçalara gelmiş. Sanırım farlar için hurda bir Audi TT buldu!

Aracını alımlı bir kırmızı renge boyadıktan sonra inanılmaz havalı bir araba ortaya çıkarmış. Benim şu anda gördüğüm; önden Audi gelen bu araba arka kısma doğru Corvette’ye dönüşmüş.

Ayrıca, araç camlarını da 90’lı yıllara ait bir Mazda 323 Serisinden alıp monte etmiş.

Boyutları oldukça ufak olan bu arabanın arka kısmına baktığımızda, basit bir saca şekil verilerek üzerine dört çıkışlı egzoz yerleştirmiş. 4’lü Corvette farları da harika durmuş!

Bagajın içine dikkatli baktığınızda bir sistem olduğunu göreceksiniz. Gördüğünüz, Musa’nın mühendislik tecrübesini aktardığı, aracını uzaktan kontrol etmesini sağlayan sistemdir. Zeka diye bu derim!

Son olarak oldukça şık 17″ büyüklüğünde lastikleri de takarak hayalindeki spor arabayı tamamlamış.

Toplamda el yapımı spor arabası 240 bin Rand yani 12.742 $‘a mal olmuş. Afrikalı mühendisin yapmış olduğu bu arabaya gerçek bir başarı öyküsü diyebiliriz. Çünkü küçükken hayalini kurduğu arabayı, zaman ne kadar geçerse geçsin gerçekleştirmiş.

Çoğu kısımlarda kas gücüyle çalışan Musa Ngobeni’nin takdir ettiğimiz bir konuda, arabasının dış yapısını yaparken de görselliği oldukça önem vermiş. Şahsen bu arabayla gezerken “karizma” faktörüde sizle beraber gelecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum