Yatırım yapmaya başla!

PayPal’ın Hollandalı Rakibi Adyen Kanada’da Faaliyete Başladı!

PayPal'ın Hollandalı rakibi Adyen, Kanada'da faaliyete başladığını duyurdu. Detaylar haberimizde;
PayPal’ın Hollandalı Rakibi Adyen Kanada’da Faaliyete Başladı!

PayPal’ın Hollandalı rakibi Adyen, dün Kanada’da faaliyete başladı ve Adidas, Dollar Shave Club dahil olmak üzere birçok yeni müşteri edindi.

Geçtiğimiz aylarda halka arz edilen ve borsadaki ilk gününde 17 milyar dolar değerlemeye ulaşan Adyen’in Kanada’ya genişlemesi, bununla da kalmayıp bir dizi yeni müşteri edinmesi gündemde büyük yankı uyandırırken şirketin IPO’dan bu yana yüzde 18’in üzerinde artış gösterdiği anlatıldı. Zira bu hamle, halihazırda ülkede bir varlıkları bulunan rakip ödeme işlemcileri PayPal’a, Worldpay’e ve Ingenico’ya karşı doğrudan bir meydan okuma olarak yorumlandı.

Şirketin tacirlere Mastercard, Visa ve diğerleriyle uçtan uça ödeme altyapısı sunduğu, ayrıca mobil cüzdan servislerini desteklediği kaydedildi.

Adyen Kanadalı Tacirler için Servislerini Başlattı Kaldı ki Adyen’in desteklediği mobil cüzdan servisleri arasında; Alibaba’nın Alipay’i, Apple’ın Apple Pay’i ve Alphabet’in Google Pay’i gibi servisler vardı. İlgili haberde; Adyen’in ödeme çözümlerinin tacirler için sorunsuz bir işlem deneyimi sunduğunu iddia ettiği çünkü Adyen müşterilerinin üçüncü parti tedarikçilerle etkileşimde bulunmasına gerek duymadıkları da hatırlatıldı.

Kanada hamlesiyle ilgili konuşan Adyen’in Kuzey Amerika biriminin başkanı Kamran Zaki de girişimin atılımı hakkında umut verici vaatlerde bulundu.

Adyen’in Kuzey Amerika Başkanı Kamran Zaki Kanada Açıklaması Kamran Zaki, coğrafyalardaki sınırları kaldırmanın Adyen müşterilerinin Kanada’da genişlemelerine ve yurt dışında büyümelerine yardım edeceğini söyledi. İlaveten konu hakkında; “Kanada şimdi diğer ülkelerdeki işletmeler için kolayca erişilebilir durumda” yorumunu yaparak Kanadalı işletmelere sorunsuz ödeme deneyimi sunmaktan heyecan duyduklarını belirtti.

İlgili haberde Kanadalı tacirlerin, Visa, JCB, UnionPay, Discover, Diners gibi Adyen’in tüm platform yeteneklerine sahip olacakları bilgisi de verildi.

Adyen Kanada'da Faaliyete Başladı!İlaveten, Adyen’in Kanada hamlesinin şirketin Kuzey Amerika, Avrupa, Latin Amerika ve Asya Pasifik’teki mevcut varlığı dahil olmak üzere küresel ayak izini artıracağı kaydedildi. Tüm bunların yanında, Hollandalı girişimin Kanada atağının Walmart’ın bu ülkedeki hizmetlerini artırmasıyla birlikte gelmesi de dikkat çekti.

Nitekim teknolojiyi yakından takip ettiği bilinen ABD’li perakende devi Walmart’ın Kanada birimi geçen hafta buradaki mobil teslim hizmetini 22 ilave mağazada daha başlattığını duyurmuştu. Walmart Kanada CEO’su Lee Tappenden basın açıklamasında; “Walmart müşterilerimizin zamandan ve paradan tasarruf etmelerine yardımcı olacak yenilikçi yaklaşımlar arıyor ve sürekli yeni şeyler deniyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum