Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Adobe, ABD Hükümetinin Aldığı Karar Doğrultusunda Venezuela’daki Hesapları İptal Edecek

ABD merkezli teknoloji şirketi Adobe, hükümetin aldığı karar gereği Venezuela’daki hesapları kapatacağını duyurdu.
Adobe, ABD Hükümetinin Aldığı Karar Doğrultusunda Venezuela’daki Hesapları İptal Edecek

Grafik ve medya yazılımları ile dünya genelinde büyük paya sahip olan Adobe, milyonlarca kullanıcıya ürün desteği sağlıyor. Photoshop, Premiere ve Ilustrator gibi pek çok popüler ürüne sahip olan şirket bu sefer bir yaptırım haberiyle gündeme geldi.

Bilindiği üzere ABD hükümeti başta Çin olmak üzere İran, Venezuela gibi ülkelere aldığı yaptırım kararları ile gündeme geliyor. Trump yönetiminin 5 Ağustos itibariyle aldığı karar doğrultusunda Adobe’dan Venezuela’daki kullanıcıları ilgilendiren açıklama geldi.

Şirketten yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde ülkedeki kullanıcıların hesaplarının kapatılacağı ifade edildi. Adobe benzer bir kararı geçtiğimiz yıllarda İran’dan oturum açan bir kullanıcının hesabını kapatarak almıştı. Son açıklama ile sıranın Venezuela’ya geldiği görülüyor. 13884 numaralı ABD kararnamesi ülkedeki şirketlerin tamamının Venezuela’daki kullanıcıların hesaplarını devre dışı bırakmasını zorunlu kılıyor.

Adobe’dan Venezuela Yaptırımı

Adobe’dan Venezuela Yaptırımı

Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Veneuzela’da da çok sayıda kullanıcı Adobe hizmetlerinden ücretli olarak yararlanıyor. Şirket yetkilileri hükümetin almış olduğu karar nedeniyle kullanıcıların hesaplarının tek taraflı olarak feshedildiğini açıkladı.

Abobe’dan konuyla ilgili açıklamada “ABD Hükümeti, uygulamalı etkisi, Venezuela’daki ABD şirketleri, varlıkları ve bireyleri arasındaki hemen hemen tüm işlem ve hizmetleri yasaklamak olan Executive Order 13704’ü yayınladı. Bu sıraya uymak için Adobe, Venezuela’daki tüm hesapları kapatıyor” ifadelerine yer verildi. Alınan bu karar ülkedeki kullanıcıları fazlasıyla mağdur edecek çünkü ücret iadesi yapılmayacak.

Adobe Ücretleri İade Etmeyecek

Adobe Ücretleri İade Etmeyecek

Bilindiği üzere Adobe tarafından geliştirilen ürün ve servisler yıllık abonelik esasına göre hizmete sunuluyor. Kullanıcılar ürünler için hatırı sayılır miktarda ödemeler yapıyor. Adobe’un hesap kapatma kararı ile beraber müşterilerine almış olduğu ücretleri de iade etmeyeceği belirtildi.

ABD hükümeti tarafından yayınlanan kararnamede iki ülke arasında satış, servis iade ve kredi gibi pek çok işlemin yapılması ilgili maddeler ile engellenmiş. ABD ile Venezuela arasında parasal her türlü işleme getirilen engel nedeniyle Adobe kullanıcıların ücretini iade edemeyecek. Şirketten yapılan açıklamada 28 Ekim 2019 itibariyle Venezuela’daki Adobe hesapları iptal edileceği belirtildi. Bu tarihe kadar kullanıcılar depolanmış tüm verilerini indirebilecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum