Yatırım yapmaya başla!

Adobe, Creative Cloud Hizmetlerini Ücretsiz Erişime Açıyor

Dünya genelinde Corona virüsü nedeniyle okulların tatil edilmesi sonrası Adobe evdeki öğrencilere ücretsiz erişim hakkı sunuyor.
Adobe, Creative Cloud Hizmetlerini Ücretsiz Erişime Açıyor

Corona virüsü Çin’de kontrol altına alınmaya başladı ancak dünya genelinde endişe yaratmaya devam ediyor. Salgına yakalanan ve hayatını kaybeden insan sayısı hızla artıyor. Dünya Sağlık Örgütü salgının merkezinin artık Avrupa olduğunu açıkladı. Bu durumun ardından başta Avrupa olmak üzere dünyanın pek çok yerinde okullar tatil edildi. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile ülkemizde de okullar 1 hafta süre tatil edildi. Sonrasında ise eğitime uzaktan devam edilecek.

İnternet üzerinden yapılan eğitimler Corona virüsü ile beraber daha önemli bir hal aldı. ABD’li dev yazılım şirketi Adobe ise evde eğitim alacak olan öğrencilerin yararına yeni bir süreç başlattı. Bilindiği üzere şirketin Creative Cloud adı altında birbirinden kullanışlı uygulamaları bulunuyor. Bu uygulamalar bulut üzerinden kullanıcılara sunuluyor. Tabi bu hizmetten yararlanmak ücretli. Ancak Adobe’dan yapılan açıklama ile bu hizmetin bir süre ücretsiz olarak sunulacağı duyuruldu.

Adobe’dan Öğrencilere Ücretsiz Erişim İmkanı

Adobe’dan Öğrencilere Ücretsiz Erişim İmkanı

Dünyanın dört bir yanında okulların tatil edilmesi sonrası eğitmenler Adobe’a hizmetlerin ücretsiz olarak sunulması talebini iletti. Creative Cloud hizmetine genel olarak kampüslerden erişim sağlanıyor. Okulların kapalı olması nedeniyle bu hizmetlerin evden kullanılması için ücretsiz erişim imkanı sunuldu. Adobe açıklamasında tatil edilen kampüslerin uzaktan eğitime adapte olması için böyle bir karar aldığını belirtiyor.

Şirket açıklamasında, “Müşterilerimiz toplumlarında hem güvenlik hem de öğrenme sürekliliğini sağlamak için çalıştıklarından amacımız bu belirsiz zamanlarda ilerlemeleri için ihtiyaç duydukları araçlara yardımcı olmaktır. Bunu kesintisiz bir şekilde yapma taahhüdümüz değişmez olmaya devam ediyor.” ifadelerine yer verdi. Creative Cloud platformuna 31 Mayıs 2020 tarihine kadar ücretsiz erişim sağlanabilecek.

Kampüsler üzerinden ücretli olarak hizmeti satın alan kurumlar bu adres üzerinden başvuruda bulunabilir ve evden ücretsiz olarak kullanım sağlayabilir. Adobe bu kararı üniversitede bir profesörün talebi sonrası aldı. Öğrencilerine verdiği eğitim sürecinin aksamamasını isteyen profesör, Adobe ile Twitter üzerinden temasa geçti. Bu talebine kısa süre yazılım şirketinden karşılık geldi ve ücretsiz erişim hakkı hayata geçmiş oldu. Creative Cloud hizmeti ile fotoğraf, tasarım, video ve kullanıcı deneyimine yönelik pek çok uygulama kullanıcılara sunuluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum