Yatırım yapmaya başla!

BAE Petrol Devi Suudi Arabistan’da Genişlemeye Devam Ediyor!

Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi (ADNOC), Suudi Arabistan'daki genişleme planlarının gayet iyi ilerlediğini söyleyerek ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı.
BAE Petrol Devi Suudi Arabistan’da Genişlemeye Devam Ediyor!

Birleşik Arap Emirlikleri’nin petrol devi ADNOC Distributions, Suudi Arabistan’daki genişleme planlarının gayet iyi ilerlediğini dile getirdi. 2017 sonunda Abu Dhabi Menkul Kıymetler Borsası’nda çıkış yapan şirketin ikinci çeyrekte 581 milyon Birleşik Arap Emirlikleri dirhemi (158.2 milyon dolar) net kar açıkladığı kaydedildi.

Ülkenin en büyük akaryakıt perakendecisi olan Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi, bugünkü açıklamasında yatırımcılara şirketin Suudi Arabistan’daki genişleme planlarıyla ilgili daha çok şey yapılacağının sözünü verdi.

ADNOC Distributions’un Başkan Yardımcısı John Carey, verdiği röportajda şirketin bölgedeki genişleme planlarının iyi bir ilerleme kaydettiğini söyledi.

ADNOC Distributions İkinci Çeyrek Sonuçları Carey bu durumu; “Genişleme planlarımız, öncelikle Birleşik Arap Emirlikleri genelindedir, bu konuda çok, çok iyi bir ilerleme kaydettik. Dubai’de önümüzdeki aylarda açacağımız siteler var ve bunlar müşterilerimiz için bize çok daha güçlü bir platform sunuyor.” sözleriyle anlattı. Ayrıca “dediğiniz gibi Suudi Arabistan’da lisansımızı kazandık ve bu pazarı güçlü bir şekilde geliştirmek için bir takım ortaklarla görüşme içindeyiz” dedi.

Tüm bunların yanı sıra John Carey, Suudi Arabistan’da çok iyi ilerleme gösterdiklerini fakat daha yapılacak çok şey olduğunu vurguladı.

ADNOC Distributions Suudi Arabistan'da Genişleme Sonuçta; Birleşik Arap Emirlikleri bölgesindeki neredeyse tüm kanıtlanmış petrol rezervlerini kontrol eden ADNOC Distributions, nispeten zorlu bir pazar ortamına rağmen bu çeyrekteki net karında % 24 oranında artı göstermeyi başardı. 2017 yılı sonunda Abu Dhabi Menkul Kıymetler Borsası’nda çıkış yapan petrol şirketi, ikinci çeyrekte 581 milyon dirhem, 158 milyon dolar kar elde etti.

Aynı dönemde brüt karı % 33 oranında artarken brüt kar marjı ise bir önceki yıla kıyasla % 22’den % 25’e yükseldi. ADNOC Distributions’ın geçen yılki halka arzı Birleşik Arap Emirlikleri’nin ve diğer Körfez ülkelerinin petrol fiyatlarının nispeten düşük olduğu bir dönemde enerji sektöründeki varlıkları özelleştirme stratejisinin bir parçasıydı. Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi’nin akaryakıt dağıtım biriminin hisseleri Aralık ayındaki halka arzdan bu yana % 9 seviyesinde düşmüştü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum