Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Adidas Satışları Güçlü Toparlanırken, Hisseleri 1 Yılın Zirvesini Gördü

Adidas, 2021 yılının başından bu yana satışlarında güçlü toparlanma kaydederken, hisseleri 2020 Ocak sonundan bu yana görülen en yüksek seviyeyi kaydetti.
Adidas Satışları Güçlü Toparlanırken, Hisseleri 1 Yılın Zirvesini Gördü

Alman spor giyim üreticisi Adidas’ın dördüncü çeyrek satışları %1 artış kaydederek 5,548 milyar Euro’ya yükseldi. İşletme kârı ise 225 milyon Euro’ya geriledi. Hem satışlar hem de kâr analist beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.

Devam eden faaliyetlerinden elde ettiği net gelirin 1,25 – 1,46 milyar Euro arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Bunlarla birlikte Adidas’ın Reebok’ı bağımsız bir şirket olarak kurmanın maliyetinden dolayı faaliyet kârının yaklaşık 250 milyon Euro azalması tahmin ediliyor. Net gelir için de 200 milyon Euro’luk bir düşüş beklentisi bulunuyor.

Alman Xetra Borsası’nda işlem gören Adidas hisseleri gecikmeli verilere göre %5,91 oranında yükselişle 299,20 Euro’da seyrediyor.
Adidas Hisseleri %5,91 Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Dünkü işlemleri 282,50 Euro’dan sonlandıran hisseler, bugüne 282 Euro’dan başladı. Açılışın ardından güçlü yükseliş kaydetmeye başlayan hisse senetleri, TSİ 12:35’te 306,80 Euro’ya kadar çıktı. Bu, 2020 yılı Ocak ayı sonlarından bu yana gördüğü en yüksek seviye olarak kaydedildi.

Şirketten gelen güçlü satış bilgisinin ardından hisseleri pozitif yönlü seyrini güçlendirdi. Hisselerin haftalık getirisi %3,39 oranında bulunurken, yılbaşından bu yana %0,47 değer kazandı. Hisseler yıllık bazda ise %49,05 kazanca işaret etti.

Adidas, koronavirüs kilitlenmelerinden sonra mağazalarının %95’inden fazlasını yeniden açtı. Bu sayede satışlarında para biriminden bağımsız olarak güçlü bir artış kaydetmesi bekleniyor. Aynı zamanda Çin’deki satışların %30’a kadar yükseleceği öngörülüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum