Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

2021’in İlk Çeyreğinde Gelirini %20 Artıran Adidas Hisseleri %8 Primlendi

Yılın ilk çeyreğinde güçlü gelir elde eden ve ikinci çeyrek için satış tahminlerini yükselten Adidas’ın hisseleri yükselişte.
2021’in İlk Çeyreğinde Gelirini %20 Artıran Adidas Hisseleri %8 Primlendi

Alman spor eşyası üreticisi Adidas, 2021’in ilk çeyreğinde satışlarını %20 artırdı. 5,2 milyar Euro gelir elde eden dünya devi, piyasanın beklentisinin üzerinde performans sergiledi. Devam eden operasyonlardan ise 502 milyon Euro net gelir elde edildiği bildirildi.

İkinci çeyrek satış tahminlerini %50 artıran spor markasının hisseleri gün içinde sert yükseldi.
Adidas Hisseleri Sert Yükseldi
Kaynak: MarketWatch

Adidas AG (ADSGn) hisseleri TSİ 14.00 sularında %8,05 artışla 279,00 Euro’dan işlem görüyor. Dün 258,23’ten kapanan hisseler, yeni güne 280,5’ten başladı ve 281,55’e kadar yükseldi. Hisselerde, açıklanan güçlü bilançoların ve pozitif beklentilerin etkisi oldu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Çin’de yaşanan boykotlara rağmen satışların ilk çeyrekte %156 arttığı bildirildi. Bu durumun daha yenilikçi, bir dizi ürünün piyasaya sürülmesini destekleyeceği aktarıldı.

Adidas CEO’su Kasper Rorsted, Çin’den bu yıl çok daha güçlü bir büyüme beklediklerini söyledi. Bu ülkenin marka için en büyük pazar olduğunu, bu nedenle de buradaki konumu korumaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Uygur Müslümanlarına yönelik insan haklarının ihlal edilmesinin ardından, Çin’de ilk başlarda Adidas satışlarının keskin düştüğü ancak sonrasında toparlandığı belirtildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum