Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Adese Gayrimenkul, Kulesite ve Ereğli Parksite Mağazalarını Migros’a Devrediyor

Geçen yılın sonunda Konya’daki mağazalarının haklarının Migros’a devredilmesi için Rekabet Kurulu’nda başvuran Adese Gayrimenkul’a onay geldi.
Adese Gayrimenkul, Kulesite ve Ereğli Parksite Mağazalarını Migros’a Devrediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Konya’daki Kulesite ve Ereğli Parksite mağazalarının devrine yönelik kamuoyu açıklamasında bulundu. Rekabet Kurulu 1 Temmuz 2021 tarihinde yaptığı toplantıda söz konusu işlemin etkin rekabetin önemli ölçüde azaltılmasına yol açmayacağını tespit etti.

Bu doğrultuda her iki mağazanın Migros’a devredilmesi işlemine karar verildiği açıklandı. Şirket 14 Aralık 2020 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında, market işletmeciliği faaliyetlerinin sonlandırılması planı kapsamında söz konusu devir işlemine yönelik karar almıştı.

Daha sonra yapılan açıklamada Kulesite ve Ereğli Parksite mağazalarının demirbaşları ile kiracılık haklarının devri ve kiralanması hususunda devir işlemlerinin Rekabet Kurulu’nun onayına sunulduğu belirtilmişti.

Adese hisseleri son bir yıl içinde %45 oranında değer kaybetti.
Adese Hisseleri Yıllk %45 Değer Kaybetti
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftanın ilk işlem gününde 1,19 – 1,22 lira arasında hareket eden ADESE kodlu hisseler, geçen yıl bugün 2,20 lira civarında işlem görüyordu. 13 Kasım 2020’de 3,58 lirayı geçtikten sonra hafif ivme kaybetti.

2021’in Mart ayına kadar bu seviyelerde kaldıktan sonra düşüşe geçti. 2,7 liradan toparlanan hisseler Nisan ayının ilk haftasında 3,60 lirayı aştı.

GCM Yatırım Banner

Bu seviye son bir yılın en yükseği oldu. En düşük seviye ise 1,15 lira ile 22 Haziran 2021’de kaydedildi. Teknik açıdan 1,1866 – 1,1733 bandı destek, 1,2166 – 1,2333 bandı direnç seviyeleri olarak takip ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.