Yatırım yapmaya başla!

Adata’dan Bilgisayarınızı Uçuracak Sıvı Soğutmalı DDR4 Bellek!

Adata, dünyada bir ilki gerçekleştirerek sıvı soğutmalı ve RGB aydınlatmaya sahip DDR4 belleğini tanıtımını gerçekleştirdi.
Adata’dan Bilgisayarınızı Uçuracak Sıvı Soğutmalı DDR4 Bellek!

Yüksek hıza sahip bir PC toplamak için hiç kuşkusuz RAM belleklerin yüksek hıza sahip olması gerekmektedir. Gelişen teknolojinin etkisini en fazla gösterdiği alanlardan biri ise bilgisayar donanım aygıtları olmaktadır. Hızla gelişen teknolojiyle beraber her geçen gün daha üst model ürünlerin raflarda yer aldığına tanık oluyoruz.

Tayvanlı bellek üreticisi Adata’ın son olarak ürettiği RAM, bazı özellikleriyle dünyada ilk olma özelliğini taşıyor. Şirketin geliştrdiği DDR4 RAM bellek, melez soğutma sistemiyle dikkat çekiyor. XPG Spectrix D80 modeli ile duyurulan bellek, üstün performans arayan kullanıcıların PC’lerini adeta uçuracak.

Dünyanın İlk Sıvı Soğutmalı Belleği!

Adata’nın yeni DDR4 belleği çok yüksek hızlarda işlem yapabilme işlevine sahip olmakta. 10 katmanlı baskı devre kartı ile üretilmiş bellek, 2666 MHz ile 5000 MhZ arasında hızlarda işlem yapabiliyor. Böylesine yüksek hızlarda çalışan bir bellek için hiç kuşkusuz üstün bir soğutma sistemi gerekiyor.

Firma bunu düşünmüş olacakki bu alanda dünyada bir ilki hayata geçirmiş. XPG Spectrix, melez bir soğutma sistemi ile donatılmış. Belleğin üst kısmında sıvı bir ısı dağıtıcı hemen alt kısmında ise alüminyum ısı dağıtıcı bulunuyor. Sıcak hava bu şekilde sıvı soğutma ünitesine iletiliyor ve bellek %25 oranda daha verimli çalışabiliyor.

Belleğin Diğer Teknik Özellikleri

Adata’nın yeni DDR4 RAM’i sahip olduğu sıvı soğutmasının aynında RGB aydınlatma ile donatılmış. Belleğin üzerinde bulunan aydınlatma işlevi anakartın üzerinde bulunan RGB kontrol yazılımları ile sağlanıyor. Bellek CL 16-16-16 zamanlamasına sahip olmakta.

Yakın zamanda piyasaya çıkması beklenen XPG Spectrix D80, 16 GB – 32GB ve 64 GB kapasite seçenekleriyle kullanıcıya sunulacak. Bellek ayrıca overclock meraklıları için Intel XMP 2.0 desteği barındırıyor. Adata’nın yeni belleğinin fiyatıyla ilgili net bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum