Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Adana Portakal Çiçeği Festivali için Bakanlık Desteği Müjdesi

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Uluslararası Portakal Çiçeği Festivali’ni ziyaret ederek, önümüzdeki yıllarda Bakanlık himayesinde yapılacağını söyledi.
Adana Portakal Çiçeği Festivali için Bakanlık Desteği Müjdesi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Festivali, bu yıl 10. kez düzenleniyor. Covid-19 pandemisi nedeniyle iki yıldır yapılamayan Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı yeniden tüm coşkusuyla sokaklara taşındı.

Baharın habercisi olan portakal çiçeği kokusunun tüm kente yayılması, festivalin çıkış kaynağı olurken, her yıl hem yurt içinden hem de yurt dışından milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Nisan’da Adana’da formatıyla 23 – 27 Mart tarihleri arasında yapılan festivalde; konserler; fotoğraf ve yemek yarışmaları, kostümlü gösteriler, sanatsal aktiviteler, çeşitli dans gösterileri olmak üzere daha birçok etkinlik düzenleniyor. Başta kebap olmak üzere Adana’nın sayısız lezzeti de festival boyunca gelen misafirlere sunuluyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da karnaval için Cumartesi günü Adana’da bulundu.

Ersoy, Twitter paylaşımında “Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında düzenlenen Portakallı Lezzetler Yarışması katılımcılarını ziyaret ettik. Adana’nın kültürel, sanatsal, turistik değerlerinin yanında gastronomisinin de ön plana çıkarıldığı bu özel karnavalın başarısı artarak devam edecek.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Adana Portakal Çiçeği Festivali

Gezisi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ersoy, festivalin önümüzdeki yıllarda çok daha uzun bir sürede ve geniş katılımlı bir hale gelmesi için Bakanlık tarafından destekleneceğini söyledi.

Karnaval süresinin daha uzun günlere yayılabileceğini, bunun yabancı turist ve Adana’nın markalaşması adına çok faydalı olacağını dile getirdi. Adana’nın simgesi olan kebap ile ilgili olarak ise “Önemli olan bu deneyimlerin gelecek nesillere aktarılarak kalıcı hale gelmesi, mümkünse Adana dışına taşınabilmesi.” ifadesini kullandı.

Bakan Ersoy, Adana gezisi kapsamında Vali Süleyman Elban’ı ziyeret edip, Arkeoloji Müzesi’nde Adana Çerkes Kültür Derneği tarafından düzenlenen “Geleneksel Çerkes Kültürünün Deriye ve Gümüşe Yansıması” adlı sergiyi gezdi. Ayrıca müze kompleksine dönüştürülen eski Millî Mensucat Fabrikası’nın restorasyon çalışmalarını da inceledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın