Yatırım yapmaya başla!

Ada Tatili için Muhteşem Mekan: “Amanjiwo Aman Resort”

Ada Tatili için Muhteşem Mekan: “Amanjiwo Aman Resort”

Dünyanın eşsiz mekanlarından birine yolculuğa ne dersiniz. Bugün sizler için yine dünyanın en inanılmaz mekanlarından biri olan Cava Adası’ndaki Amanjiwo Aman Resort’u tanıtıyor olacağız. Emin olun ki bu otantik bir tapınak görünümüne sahip mekanın büyüleyici güzelliğini gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Ama isterseniz, öncelikle bu harika mekanın konumlanmış olduğu Cava Adası’nı sizlere kısaca tanıtalım.

Endonezya’nın başkenti Cakarta’nın da üzerinde bulunduğu bir ada olan Cava Adası, bir zamanlar güçlü Hint imparatorluklarına, İslam toplumlarına ve Hollanda kolonisine merkez olan bir yerleşim birimidir. Şu anda ise dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Cava Adası, aynı zamanda da dünyanın en büyük 13. adası olarak bilinmektedir. Bu adanın oluşumunda ise volkanik olaylar rol almış olup, Cava’nın doğusundan batısına kadar uzanan bir dizi volkanik dağ bulunmaktadır. Nüfusunun çoğunluğu Müslüman halktan oluşan bu adada, başka kültürlere ait insanlar da huzur içinde yaşamlarını sürdürmektedir.

Neticede yemyeşil bitki örtüsü, mavi yeşil tertemiz denizi, hala aktif olan yanardağları ve birçok önemli mimarisi ile insanı büyüleyen bir yer olan bu adada yer alan Amanjiwo Aman Resort da inanın bana, en az adanın kendisi kadar olağanüstü. İsterseniz, Cava Adası’nın bu güzel turistik mekanını incelemeye hemen başlayalım.

İşte karşınızda dünyanın en eşsiz mekanlarından biri!

Amanjiwo Aman Resort – Cava Adası

Amanjiwo Aman Resort - Cava AdasıDoğal bir amfi tiyatronun içerisinde yer alan Amanjiwo Aman Resort’un kelime anlamı, barışçıl ya da huzurlu ruh anlamına gelmektedir. Gerçekten de büyük bir huzur kaynağı olarak görülen bu mekan, dünya çapında da oldukça ün kazanmış ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sayısız turisti bünyesinde ağırlayarak, popüler bir uğrak noktası olmuştur. Dünyanın en büyük Budist tapınağı olan Borobudur’un karşısında yer alan Amanjiwo, Cava Adası’nın en doğal manzaralarını adeta bir film şeridi gibi gözlerinizin önüne sermektedir.

Amanjiwo’dan görülebilen doğa harikaları arasında; Menoreh Tepeleri, Borobudur Tapınağı, ufukta özenle yerleştirilmiş gibi duran Cava Yanardağları gibi inanılmaz güzellikler bulunmaktadır. Bununla birlikte Cavalıların kültür öğelerini de yansıtan Amanjiwo’da, emin olun ki belki de hayatınız boyunca öğrenemeyeceğiniz birçok farklı gelenek ile karşılaşma fırsatı yakalayacaksınız. Bu uğrak noktanın oldukça popüler olmasında bulunduğu konumdan başka tabii ki sunduğu hizmetler ve olanaklar da yer almaktadır. Ama isterseniz bu hizmetlerden bahsetmeden önce, otelin mimarisi hakkında da kısaca konuşalım.

Amanjiwo Aman Resort - Cava AdasıAlışkın olduğumuz yapılardan oldukça farklı bir tarzda inşa edilmiş olan yapı, ana bina olarak işlev gören amfi tiyatronun etrafında, iki yarım ay şeklinde dizilmiş olan 36 ayrı odaya sahip bir mekandır. Bu 36 odadan ana binaya geçiş yolu olarak, Amanjiwo’nun kireçtaşından yapılmış duvarlarına uyum sağlaması için yine kireçtaşıyla yapılmış bağlantı yolları kullanılmaktadır.

Bir tapınak görünümüne sahip olan mekanın odalarının arasında; 10 Garden Suites, 10 Borobudur Suites, 7 Garden Pool Suites ve 1 DalemJiwo Suite isimli odalar bulunmaktadır. İlaveten bu odaların sazlardan yapılmış çatıları kubbe şeklinde biçimlendirilmiş olup, kapıları da bahçeye açılan sürgülü cam kapılar olarak tasarlanmıştır. Her birinde açılıp kapanabilir bir kanepe bulunan odaların 15 tanesinde ise özel havuz bulunmaktadır. Yalnızca bir tane olan özel Dalem Jiwo Suite ise mekandan ayrık olarak tasarlanmış bir oda olup, bu odanın keyifli akşam yemekleri için tasarlanmış kocaman bir cumbası ve 15 metrelik Cava taşlarından yapılmış harika bir yüzme havuzu vardır.

Amanjiwo Aman Resort - Cava AdasıBunların yanında otelin size sunduğu olanakların arasında, bu güzel adayı gezip görmeniz için kullanabileceğiniz araç kiralama servisi de bulunmaktadır. Bu servisten yararlanmak istediğiniz takdirde ise günlük ücretini vererek otomobil, bisiklet, fayton, gibi çeşitli vasıtaları kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Ayrıca Amanjiwo’nun sunmuş olduğu hizmetler arasında, uzman kadrolar eşliğinde bir spa ve masaj salonu, açık bir sonsuzluk havuzu, havuzun hemen yanında hafif bir şeyler yiyip içebileceğiniz Pool Club isimli bir kulübü, tenis kortu, spor salonu vb. birçok hizmeti bulunmaktadır. Mekanın ana binasında Cava’nın geleneksel lezzetlerinin tadına bakabileceğiniz şık bir restoranı da yer alıyor.

Sonuçta, olağanüstü banyan ağaçları ve çeltik tarlaları ile çevrelenmiş olan Amanjiwo, hiç şüphesiz hem konumu hem de olanakları ile çoğu insanın hayranı olduğu bir mekan olarak ün kazanmıştır. Cava Adası’nın eşsiz güzelliklerini de başarıyla yansıtan bu tatil mekanının, insanların görmesi gereken büyüleyici yerlerden biri olduğunu düşünüyorum.

Peki, Amanjiwo Aman Resort’un özelliklerini sizlerle de paylaşmış olduğumuza göre, bu harika mekanla ilgili ne düşündüğünüzü öğrenebilir miyiz? Şayet sizler de bizim gibi bu doğal güzellikler içinde yer alan Amanjiwo’yu beğendiyseniz, yazımızı paylaşarak bu inanılmaz mekandan arkadaşlarınızı da haberdar edebilirsiniz, değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum